Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

100 Bin Kişi İçin Erken Emeklilik

6 Eylül 2015
100 Bin Kişi İçin Erken Emeklilik

Bakanlık emekli olamayan 100 bin kişi için harkete geçti

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, konuyla ilgili çalışma başlattı. 60 yaşını aşana emeklilik imkanı sağlanması planlanıyor. Emeklilik yaşını doldurmuş ancak ilerleyen yaşı sebebiyle iş bulamayan , prim eksiği olanlara geçmişe dönük borçlanma imkanı masada . Öte taraftan , primini doldurmuş yaşı bekleyen ve sağlık sorunları sebebiyle çalışamayanlar için de düzenleme yapılması tasarılanıyor .

Bakanlık aracılığıyla yapılmış olan incelemelere göre; tahmini 500 bin kişi prim gününü doldururken; 6 ay , bir sene , 5 sene benzeri sürelerle emeklilik yaşını bekleyenler bulunuyor . Diğer taraftan 100 bini aşkın bireyin de yaşı doldurduğu halde prim gün sayısında eksiği olduğu bildiriliyor .

Bu kapsamdakilerden maaşının kısmi yatırılmasını talep edenler de var . Yaşı 60 veya üstü olmasına nazaran prim gününü dolduramayanların emekliliğine yönelik düzenleme öncelik taşıyor . Çalışma şekillendikten ardından Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda değerlendirilecek . Prim günü eksiği olanlara , belli bir yaş sınırı ile emeklilik yolu açılacak .

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.