Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Şubat Tatilinde Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Şubat Tatilinde Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Üniversite Öğrencileri İçin Para Kazanma Yolları

Bir üniversite döneminin sonunda tatile giren öğrenciler, derslerinden arta kalan boş vakitlerinde ve böyle sömestr tatil dönemlerinde vakitlerini bir şekilde değerlendirerek kazanç sağlama peşindeler. Kimi üniversite öğrencileri çok yorucu olmadan düşük bir miktarda olsa para kazanayım derken, kimi öğrenciler ise yorucu da olsa kısa sürede kazanç sağlamanın peşine düşüyor. Peki bir üniversite öğrencisi 3 – 4 haftalık şubat tatilinde nasıl para kazanabilir?

Özel Ders Vererek Para Kazanma

İlk seçenek olarak hemen hemen herkesin aklına gelebilecek şekilde bir öneri; eğer kendinize güveniyorsanız ilköğretim veya ortaokul öğrencileri İngilizce, matematik  gibi derslerde özel ders takviyesi yapabilir, bu şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle dershanelerin kapanmasıyla özel ders almak isteyen öğrenci sayısı oldukça artmıştır.

Spor Hakemliği İle Ek Gelir

Başka bir öneri olarak herhangi bir spor tesisine gidip eğer gerekli koşulları taşıyorsanız spor hakemliği yapabilirsiniz. Spor hakemliği sertifikası almak için ilgi duyduğunuz spor branşlarının federasyon sitesini takip ederek hakemlik kurslarına katılabilirsiniz. Bu işi sadece tatilde değil hayatınız boyunca yapabilirsiniz. Hem hafta sonlarını değerlendirip hemde para kazanabilirsiniz.

Part Time İş

Kendi üniversitenizde rektörlüğe gidip iş başvurusu yaparak, kendi okulunuzun kütüphane, ofis, öğrenci işleri gibi bölümlerin de çalışarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Part time olarak herhangi bir cafe, restoran gibi mekanlarda garsonluk yapabilir, bahşişler ve ek mesailer ile azımsanmayacak ücretler alabilirsiniz. Ya da herhangi bir mağazada yine part time olarak çalışabilirsiniz.

İnternet Sitelerine Yazı Yazarak Para Kazanma

Başka bir şeçenek olarak ise kendinize güvendiğiniz konularda çeşitli araştırmalar yaparak özgün makaleler yazarak bloglara veya internet sitelerine makalelerinizi satabilir, oturduğunuz yerden sadece yazarak para kazanabilirsiniz.

Bunlara benzer çeşitli iş seçenekleri ile ek kazanç sağlayabilir üniversite hayatınızı daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İş Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde iş kurarken atılacak adımlar, iş kurarken nelere dikkat edilmeli ve iş kurarken yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Şubat Tatilinde Öğrenciler İçin İş Fikirleri Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.