Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

İş Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş Kuruyorum Diyenlerin Göz Önünde Bulundurması Gerekenler

Yapacağımız her işin kendine göre zorlukları muhakkak vardır. Araba alacaksınız mesela birikiminiz yoksa kredi konusunda birçok zorluğu veya kolaylığı hemen düşünürsünüz yada ev alacaksanız bu durum gene aynıdır. İş kurmak konusunda da düşünmesiniz gereken ve her zaman gözünüzün önünde bulundurulması gereken bazı zorluklar ve kolaylıklar vardır.

İş Kurma Konusunda Karar Vermelisiniz

Bütçeniz yada fikirleriniz harika olabilir ama bazen tam anlamı ile karar verememek sizleri başarıya sürükler. Yapacağınız her işte olduğu gibi bu işte de göz önünde bulundurmanız gereken mutlaka karar vermektedir.

Kendinizle İlgili Doğrucu Yaklaşımları Kullanın

Kendi işinizin patronu olmak konusunda karar verdikten sonra kendinizi sorgulamanız gerekmektedir. Yeteneklerinizi, kişisel düşüncelerinizi ve yapabileceklerinizi enine boyuna düşünmelisiniz. Çünkü kendinizi kandırmak sizlere kötü bir tecrübe yaşatabilir.

Fikirlerinizin Araştırmalarını Yapmalısınız

İş sahibi olmadan önce ticaret sektörü konusunda bazı araştırmalar yapmalısınız. Geniş ve ucu bucağı olmayan bu denizin içerisinde sizlerde yapacaklarınız konusunda bazı şeyleri değerlendirip araştırma yapmalısınız. Uygulanabilirliği, işin dalları, üretim faaliyetleri gibi bir soruya cevaplar bulmalısınız.

İş Planı Olmadan Asla Olmaz

Aslında artık bilmeniz gereken hangi iş olursa olsun daima bir planla hareket etmek. Plansız iş yeri açmak daima sizleri yıpratacaktır. Pazarlama planları, yöneticiler, senelik faaliyetler, pazar politikası gibi bir çok soruya yanıt aramalı ve bunları bir plan dahilinde yapmalısınız.

Ekonomik Konudaki Beklentilerinize Karar Vermelisiniz

Bu seçenek bir nevi kendinize hedef koymanız ile alakalı bir durumdur. İşe başlamadan önce mutlaka karar vermeniz gereken bir tutumdur. Sizler ekonomik politikanızı ne kadar iyi belirlerseniz o kadar çok ilerleme kaydedebilirsiniz. Haftalık, aylık, yıllık veya günlük plan koyarak hedeflerinize ulaşmak konusunda başarılı bir yol izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Çok Para Kazandıran Meslekler başlıklı makalemizde bayanların yapabileceği işler, hanımlar için işler ve kadın meslekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.