Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Az Sermayeli İşler

Az Sermayeli İşler

Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler

İş kurmak isteyenlerin karşısına elbette yüzlerce farklı seçenek çıkabiliyor. Ancak bu seçeneklerin birçoğu yüksek sermaye gerektirdiği için insanlar tarafından uygun bulunmuyor. Ancak mantıklı ve doğru adımlar atıldığı zaman düşük sermaye ile de önemli girişimler yapılabilir. Bu hususta toplumun taleplerine uygun hareket edildiği zaman düşük bir sermaye ile de büyük bir atılım yapabilirsiniz. İşte birkaç örnekle az sermayeli işler

Korku Evi Açmak

Bu iş kişiden kişiye değişmekle birlikte az sermayeli işler kategorisine alabiliriz. Özellikle son zamanlarda korku evlerinin ne kadar talep gördüğünü biliyoruz. Üstelik bir saatlik macera için sizlerden bir ton para alınıyor. Yeni bir iş girişimi yapmak isteyen kişiler için en kazançlı yatırım bu olacaktır. Üstelik bu yatırımlar için yüksek sermaye de gerekmiyor. Belediyeden vergi levhası, ruhsat ve iş güvenlik belgesi aldığınız takdirde kendinize uygun bir ev bulun. Bu evin içini insanlara korku çağrıştıracak gerekli materyallerde doldurarak işe başlayabilirsiniz. Bu malzemeler için 10 bin TL gibi bir sermaye yeterli olacaktır.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurmak

Solucan gübresi çiftçiler tarafından çok tercih edildiği için bu sektör oldukça gelişti. Üstelik bu işi 1.500 TL gibi bir bütçeyle yapabilirsiniz. Bu iş için size tek gereken 40 metrekarelik bir kapalı alan ve 100-150 bin Kırmızı Kaliforniya Solucanı. Bu solucanlar 1 yıl içerisinde sayılarını katlayarak sizi bir tesis haline dönüştürecektir.

Catering Hizmeti Vermek

Ülkemizde talebin azalmadığı nadir sektörlerden birisi catering hizmetidir. Çünkü her geçen özel firmaların sayısı artıyor ve bu firmalara yemek servisleri yapılıyor. Catering işi hem çok kazandıran, bunun yanı sıra düşük bütçeyle yapılabilecek bir iştir. Başlangıçta kendinize uygun bir yer bulduktan sonra aşçı, temizlikçi ve yemek servisçişi bularak girişimlere başlayabilirsiniz. Bu hizmetlerde düğün, sünnet ve nişanlara yemek servisi yapmanız size ekstradan büyük paralar kazandırıyor.

Danışmanlık Hizmeti Yapmak

Danışmanlık hizmeti düşük bütçeyle yapılabilen önemli bir iş koludur. Bu iş için tek gerekli olan kendinize bir danışmanlık bürosu açmaktır. Ama bundan önce hangi alanda danışmanlık yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çalışmaları öncelikle internet üzerinden yürütebilir ve kendinize bir müşteri portföyü oluşturabilirsiniz. Bu sayede isminiz kısa sürede duyulur ve önemli bir merkez haline gelirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Muhasebecilik Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde ek iş fikirleri, evde ek iş ve muhasebecilik yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Az Sermayeli İşler Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.