Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Ziraat Katılım Bankası için Personel Alınacak

14 Mayıs 2015
Ziraat Katılım Bankası için Personel Alınacak

Ziraat Katılım Bankası için BBDK’dan faaliyet izni çıktı. Kamu bankalarımızdan olan Ziraat, Katılım Bankacılığına olan ilginin artması sonucunda bu sektördeki ihtiyaçları karşılamak üzere adım attı. BBDK’ya katılım bankası açmak için başvuru yapan Ziraat’e beklediği faaliyet izni verildi. Türkiye’nin ilk kamu Katılım Bankası olma özelliğini taşıyacak olan finans kuruluşunun Mayıs sonunda faaliyetlerine başlaması hedefleniyor. Bu durumda Ziraat Katılım Bankası’nın personel alımı yapacağı belirtiliyor.

Ziraat Bankası’nın iştiraki olan Ziraat Katılım Bankası için 3 bin personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Ziraat Bankası işe alımlarda lise mezunları ve üniversite mezunlarına fırsat tanıyor.

Yaklaşık 3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan Ziraat Katılım Bankası alımı için beklenen ilan yayınlanmadı. 2015 Ziraat Katılım Bankası personel alımları resmi olarak başlamadı. Ancak katılım bankası müjdesi verilirken öncelikle kendi çalışanları bünyesindeki personelden elemanlar seçileceği açıklanmıştı. Bu durumda da görev yeri değişen personel pozisyonları için yeni alımlar yapılması bekleniyor.

Hazırlıklarını tamamladığında yaklaşık 10 şube ile açılışı yapacaklarını duyuran Ziraat Katılım Bankası yeni personel alımı yapacak. karşılayacaklar.

Ziraat Katılım Bankası’nın hedefi bir an önce yeni şubelerle bu sektördeki açığı kapatmaktır. Ziraat Katılım Bankası’nda çalışacak kişilerin görevde yükselme imkanı ile kariyerini sürdürmelerine imkan tanınıyor. İşte banka çalışanlarının kariyer basamakları…

ZİRAAT BANKASI İçinde Görevde Yükselme İmkanları

Banko Asistanı: Bankada 4 yılı dolduran memurlar, kurum içerisinde yapılan sınavla “Servis Görevlisi” olabiliyor.

Servis Yetkilisi: Bankada 3 yılı tamamlayan memurlar kurum içerisinde düzenlenen sınav ile “Yönetmen Yardımcısı” olabiliyor.

Servis Görevlisi: Meslekte 3 yılı dolduran personele sınav ile “Servis Yetkilisi” olma hakkı tanınıyor.

Yönetmen Yardımcısı: 2 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile “Yönetmen” oluyor.

Uzman: Bankada 3 yılı tamamlayan memurlar sınav ile “Yönetici” olabiliyor.

Uzman Yardımcısı: 4 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile “Uzman” oluyor.

İç Kontrolör: 3 yılı tamamlayınca sınav ile “Yönetmen” veya “Kıdemli İç Kontrolör” olabiliyor.

İç Kontrolör Yardımcısı: 4 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile “İç Kontrolör” olabiliniyor.

Müfettiş: Görevde 3 yılı dolduran müfettişler, sınav ile “Kıdemli Müfettiş” veya idari görev ile müdür olabiliyor.

Müfettiş Yardımcısı: 4 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile “Müfettiş” olabiliniyor.

1000 Kişi Banko Görevlisi Alınacak.

2015 yılı sonuna dek çok sayıda personel alımı yapmayı hedefleyen Ziraat Katılım Bankası 1000 Banko Görevlisi almayı hedefliyor.

Ziraat Katılım Bankası’nda kariyer yapmak için öncelikle duyurulan sınava başvuru yapılacaktır. Sınavı başarıyla tamamlayanlar mülakatlara katılırlar; mülakattan geçenler de işe alınacaktır.

Ziraat Katılım Bankası personel alımı sınavları 21 ilde gerçekleşecek.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.