Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Yurtdışında İş Nasıl Bulunur ?

23 Ağustos 2015
Yurtdışında İş Nasıl Bulunur ?

Yurtdışında İş Nasıl Bulunur ?

Türk vatandaşlarının yurtdışında inşaat, çabuk tüketim, otomotiv, bilişim , mühendislik, çağrı merkezi ve tercümanlık alanlarında iş bulma şansı daha çok . Yurtdışında çalışma planı yaparken güzel bir araştırmayla o ülkenin yabancı çalıştırma şartları neler, izinler nereden nasıl alınır, nereye başvurulmalı konularının öğrenilmesi gerekmektedir . Yurtdışında çalışma konusunda başvurular önceki senelere oranla arttı. İnsanlar ya çeşitli bir tecrübe edinmek ya da Ülkemiz’den ayrılmak aradığı için kariyerlerini yurtdışında devam ettirmeyi düşünüyorlar. Bilhassa yurtdışında eğitim almış olan yepyeni mezunlar kesinlikle bulundukları ülkede veya tanışmak istedikleri ülkelerde iş başvurularında bulunuyor . Kariyerlerinde sıkışmış yöneticiler kendilerine yepyeni bir vizyon edinmek, kazançlarım arttırmak adına çeşitli ülkelerde iş arayışına giriyor.

Yurtdışında çalışabilmek için olmazsa olmaz faktör yabancı dil. Anadili İngilizce olmayan biryere gidecekseniz o ülkenin dilini bilmek de avantajlı oluyor. Çok sıkı bir araştırma da yapmak gerekli. Gidilmek istenen ülkenin yabancı çalıştırma şartları neler, izinler nereden nasıl alınır, nereye başvurulmalı? Farklı kültürlere adapte olabilmek konusunda da hazırlıklı olmalısınız. Yeni bir ülke, belki bilmediğiniz, yabancı olduğunuz bir dil, farklı kültürde yetişmiş insanlar.

Uzmanlar, Türklerin yurtdışında çalışmak için dil avantajı sebebiyle İngiltere, Amerika, Kanada ve Türk göçmenlerin yoğunlukta olması sebebiyle Hollanda, Belçika, Almanya’yı tercih ettiğini söylüyor.Teknoloji, inşaat, mühendislik, çağrı merkezi ve tercümanlık alanlarında iş bulma imkânı daha çok. Teknoloji alanı bilginin rahatlıkla transfer edildiği nadir alanlar olması sebebiyle bu alanda uzman olan kişiler mevcut uzmanlıklarını farklı ülkelere taşıyabiliyor. İnşaat ve mühendislik alanları daha çok yurtdışında Türk şirketleri tarafından yürütülen projeler sebebiyle iş imkânı oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Bulentcimen dedi ki:

    Merhaba slmlar ata mesleğim Kasap ocakbaşı ustasıyım aşçılık ve ızgarada usta egiticilik belgelerim var çalıştığım ülkeler arasında.hollanda. Dubai kıbrıs. Azerbaycan.

    Tlf 05357755648 ….. saygılarımla

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.