Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Nisan 2017, Perşembe

Yurtdışı Eleman Arayan Şirketler

21 Eylül 2015
Yurtdışı Eleman Arayan Şirketler

Yurtdışı Eleman Arayan Şirketler

Merhaba değerli okurlarımız Türk yatırımcıların  yurtdışındaki yatırımlarını inceledigimiz’de özellikle enerji, inşaat, sağlık, turizm, gıda gibi sektörlerin çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Fazla degil 10 yıl öncesinde  Türki Cumhuriyetleri’ndeki yatırımlar ağırlıkta idi şimdi ise, Körfez ve Afrika ülkelerine doğru kaymaya başladı. Özellikle afrika kıtasınıdaki ülkeler ile yapılan anlaşmalar, Türk şirketlerine bilmedikleri bu kıtada yeni iş fırsatları doğuruyor. Örnek vermek gerekirse  Türk yatırımcılar, Gine ve Kongo devletleriyle hastaneler yapmak üzere anlaşmalar imzaladılar. Siyasi aksilikler olsada bu yapılar devam etmekte. Gine’nin en büyük hastanesini yine bir Türk şirketi yapıyor.

Bunun yanı sıra Kongo’yla yapılan anlaşma ile 146 hastane inşaatı başlamış bulunmakta. Creative Mimarlık ile Tekyol İnşaat şirketlerinin ortaklığında yapılacak hastane binaları için de yıllara bölünmüş olarak yüzlerce işçi taşınacak. Bunun yanında Sudan, Nijerya gibi ülkelerde tekstil ve inşaat yatırımları son sürat devam ediyor. Ancak uzmanlar şöyle uyarıyor: “Afrika’ya işçi olarak çalışmak hiçte kolay bir şey degil. sağlıgınızın çok iyi olması gerekiyor çünkü zor şartlar altında çalışılıyor.” Öte yandan Dünya Bankası’yla anlaşmalı olarak Çin’in gelişmemiş bölgelerinde yine hastane projeleri için Türk şirketleri hareket geçmiş durumda. Çin hükümetinin bu bölgelere el atmak istemediğini belirten bir Türk yatırımcı, Dünya Bankası destekli bu projelerde yer alacaklarını söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

 1. muhammed ali cerrahoglu diyor ki:

  SAYIN YETKİLİ

  MUHASEBE VE İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM.
  4 YILA YAKIN TİCARET VE SANAYİ ODASINDA SÖZLEŞMELİ SİCİL MEMURLUĞU YAPTIM. ACİL İŞ ARIYORUM. ARTIK İŞÇİ OLARAK TA ÇALIŞMAYA MECBURUM. TORPİLİM YOK DAYIM YOK.
  GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜ TAKDİRDE CV Mİ GÖNDEREBİLİRİM.

 2. cemal cetin diyor ki:

  selam ben kalıpc ve mobilya maranğoz ustasıyım yurt dışı deneyimim var iş arıyorum yurt dışında eger uygun görürseniz sizinle çalısmak işterim 05435373654

Yorum Yaz

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.