Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Ocak 2018, Salı

Yetim ve Asker Çocuğuna İlk Maaş 15 Haziran’da Ödeniyor

22 Mayıs 2015
Yetim ve Asker Çocuğuna İlk Maaş 15 Haziran’da Ödeniyor

Asker ya da yetim çocuğuna maaş müjdesi geldi. Yaklaşık 200 bin yetim ve asker çocuğun yararlanacağı müjde, birçok kişiyi sevindirdi. Bu kapsamda 18 yaşına kadar yetim ve asker çocuklarına aylık bağlanacak. İlk maaş ödemeleri Haziran ayında olacak. Haziran ayında sayıları 200 bini bulan yetim ve asker çocukları ilk maaşlarını alabilecek. 200 bin çocuğa 18 yaşına gelene her ay 100 lira maaş bağlanacak.

Yetim ve asker çocuğuna maaş bağlanacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yetim, öksüz ve asker çocukları için maaş uygulaması için start verdi. İlk kez başlatılan bu ihtiyaç sahiplerine ‘aylık maaş’ ödemesinden 200 bin çocuk faydalanacak.

Bakanlık 7 Mayıs tarihinde başlatılan yardım programı için 200 bin çocuğun hak sahibi olduğunu belirlemişti. Bu kapsamda öncelikle 122 bin çocuğun ailesini başvuru yapmak üzere çağırdı. 40 bin çocuğun ailesi bu çağrıya uyarak resmi müracaatta bulundu. Böylelikle 200 bin çocuğa 18 yaşına gelene her ay 100 lira destek sağlanacak.

Hak sahiplerine ilk ödemeler 15 Haziran’dan sonra yapılacak. Anne, babasını kaybeden veya babası askerde olan yardıma muhtaç çocuklara maaş ödenmeye başlayacak.

Anneye Ödenecek

İhtiyaç sahiplerine yapılacak aylık maaş ödemesi anne sağsa anneye, değilse ona bakan ebeveyne yapılacak. Aileye başka yardımlar ödenmesi de, bu yardımı almaya engel olmayacak. Kardeşlerin her birisine ayrı aylık maaş ödenecek. 18 yaşından sonra eğitim süresince ödeme yapılması ise henüz değerlendiriliyor.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yetim ve Asker Çocuğuna İlk Maaş 15 Haziran’da Ödeniyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.