Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yeni Ehliyet Randevu Alma 2017

28 Ağustos 2017
Yeni Ehliyet Randevu Alma 2017

Yeni Ehliyet Randevusu Alma

2016 senesi öncesinde her ilin ayrı randevu sayfası vardı. Ülkemiz genelinde bütün randevular üst bölümde verdiğimiz linkten alınacaktır. Randevu alabilmeniz için evvela il sonra ilçe seçmeniz gerekmekte. Sonra boş saati seçip kimlik bilgilerinizi, mail adresini, cep telefonu numaranızı girmeniz ve randevuyu tasdik etmeniz gerekecek. Bilgileriniz doğru bir biçimde olduğu vakit sistem e postanıza tasdik linki yollayacak, mailinize gelen onay linkine tıkladığınız vakit yeni bir sayfa açılacak ve size yeniden TC kimlik numaranızı sorulacak. TC kimlik bilgilerinizi girerek “Onaylıyorum” butonuna tıkladığınız vakit randevunuzu almış olacaksınız. Sistem size referans kodu verecek. O kodu kesinlikle bir yere kayıt edin.

Emniyet Randevu Nasıl İptal Edilir?

Randevunuzu iptal etmek içinse üste verilmiş link ile varmış olduğunuz sistemde randevu iptal yazısına tıklayarak TC kimlik no ve beraberinde referans kodunu giriniz. Girdikten sonra altta “iptal” yazan butona tıkladığınız anda randevunuz iptal edilir. Şayet randevu aldıysanız gitmeniz gerekmektedir. Şayet tescil birimine gidemiyorsanız randevunuzu iptal edin.

Ehliyet İçin Gerekli Evraklar (İlk Müracaat)

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi dosyası, sürücü sağlık raporu, pasaport ya da avukatlık kimliği, sürücü belgesi harcı, motorlu taşıt sürücü sertifikası sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) ederi vergi dairelerine ya da anlaşmalı bankalara yatırıldığının kanıtı makbuz, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli, 2 tane fotoğraf (5×6 boyutunda arka fon beyaz olacak biçimde biometrik bir vesikalik fotoğraf), kan grubunu belirtir belge ya da yazılı beyan.

İlk Kez Ehliyet Alacakların Bilmesi Gerekenler                   

Ehliyet alabilmek için teorik sınav ve ardından gerçekleştirilecek olan direksiyon sınavını başarmış bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Direksiyon sınavında başarılı olduktan sonra sertifikalar, bağlı olduğunuz ilçeye tasdik için gönderilmektedir. İlçenin ve kursun yoğunluğuna göre sertifikalar 1 ya da 2 haftada içinde çıkmaktadır. Randevu almadan harç ücretlerini ödemeniz gerekmektedir.

Ödemeler bankalar vasıtasıyla yapılmaktadır. Ehliyetinizi dilediğiniz ilden ya da ilçeden alabilirsiniz. (ASBİS sistemi) Örnek verecek olursak bir ilde öğrencisiniz, ama başka bir ilde ikamet ediyorsunuz dilerseniz öğrencilik yaptığınız ilden, dilerseniz ikamet ettiğiniz ilden ehliyetinizi alabilirsiniz. Randevulara bizzat gidilir. Randevularda parmak izi alınmaktadır. Bir kişi bir başka kişinin adına ehliyet için müracaat da kesinlikle bulanamaz.

Bir önceki yazımız olan Eskilerden Meslek Fotoğrafları başlıklı makalemizde eski meslekler ve meslek fotoğrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yeni Ehliyet Randevu Alma 2017 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.