Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yaşlılık Maaşı Almak İçin Neler Yapılması Gerekir

Yaşlılık Maaşı Almak İçin Neler Yapılması Gerekir

Yaşlılık Maaşı Alma Şartları

Merhaba değerli okurlarımız Şartları yerine getiren yaşlılarımız öncelikle bulundukları yerlerdeki il ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurarak. Ve sonrasında alacakları yaşlılık belgesi ile birlikte Sosyal güvenlik kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

2022 kanunda belirtildigi üzere 65 yaşını doldurmuş, Muhtaç ve yardıma ihtiyacı olan kişilere Aylık bağlanmasındaki halindeki kanunlar hükmünlerince, başvuru formu ile Muhtarlıktan alınacak muhtaçlık belgesi, vukaatlı nufus kayıt örnegi ve ikematgah ile hepsi birlikte getirilip başvuruda bulunabilinir.

Eğer aylık talebi varsa vasi tarafından yapılacaksa Mahkemeden alınmış vasi kararı ile mutlaka başvuru dilekçesine eklenmesi gerekmektedir. Tüm bu belgeleri eksiksiz şekilde tamamlayanlar başvuruları kabul edildikten sonra yaşlılık aylıgı almaya hak kazanırlar.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışında Popüler Olan Meslekler başlıklı makalemizde 8 bin kişiye yurtdışında iş imkanı, Yurtdışı İş İlanları ve yurtdışında İş arıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.