Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Üniversiteli işçilere memur olma fırsatı

4 Haziran 2015
Üniversiteli işçilere memur olma fırsatı

Üniversite mezunlarının çoğu işsizlikten yakınıyor. İş bulamadığı için işçi olarak çalışan üniversitelerin de sayısı hayli fazla. Üniversiteli işçiler seslerini çeşitli platformlarda duyurarak memur olma hayalini kuruyorlar. Üniversite mezunu olduğu halde işçi olarak çalışanlara memuriyet müjdesi geldi. Seçim öncesi birçok konuda müjdeler veren hükümet, üniversiteli işçileri de unutmadı. Üniversite mezunu olan işçilere memur olma fırsatıgetirilmeye hazırlanılıyor. Bu konuda işçilerin sesini hükümete ileten Memur-Sen‘in çağrısına yanıt geldi. Sendikanın üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi isteği gerçeğe dönüşüyor.

Memur-Sen toplu sözleşme görüşmelerinde ve KPDK’da üniversiteli işçiler için memur olma taleplerini iletmişti. Sendikanın haklı talebi, 15 Ocak 2005’ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece verilmesi talebinden sonra hayata geçiriliyor.

Davutoğlu müjde verdi

Üniversiteli işçilere memur olma yolunun açıldığı müjdesini Başbakan Davutoğlu’da duyurdu. Bir televizyon programında yaptığı açıklamada müjde veren Başbakan, “Üniversiteli işçi durumunda olanları, memurluğa almak gibi çalışmalarımız sürüyor. Kamuda hak talebi olan bu konuyu değerlendiriyoruz, bu isteği yapmayı planlıyoruz” diyerek Memur-Sen’in yapmış olduğu talebi haklı bulduklarını vurguladı ve sorunun çözüleceğinin sinyali verdi.

Seçimlerden Sonra Çözülecek

Memur- Sen Kongresinde konuşan Başbakan Davutoğlu, 15 Ocak 2005’ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece verileceğini söylemişti. Başbakan Davutoğlu bu isteklerin seçimlerden sonra hayata geçirilmesi bekleniyor.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, “Memur-Sen olarak, üniversiteli işçilerin memurluk verilmesi konusunu gündeme getirdik. Başbakan Davutoğlu’da talebimizi haklı buldu. Sorunun çözümü ve en kısa sürede hayata geçirilmesi için konunun takipçisi olacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.