Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Üniversite Diploma Sorgulama E Devlet Giriş

23 Temmuz 2015
Üniversite Diploma Sorgulama E Devlet Giriş

Sahte Diplomalar E-Devletten Sorgulanacak

 

YÖK düzmece diplomaları belirlemek üzere başlattığı çalışmayı bitirdi . Diplomalar e-devlet üzerinden bireyler ve müesseseler aracılığıyla kontrol edilecek. Diploma sorgulama sistemine son 5 senede verilen 6 milyon diploma yüklendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kamu ve özel sektörde düzmece diplomaları ortaya çıkaracak “Diploma Sorgulama Sistemi” (DSS) çalışmalarını bitirdi . Ülkemiz’deki bütün üniversitelerin son 5 senede verdikleri diplomaların kayıtlarını sisteme giren YÖK, sistemi eylül ayı içinde e-devlet üzerinden kullanıma açacak. 6 milyon diplomanın bulunduğu sisteme, e-devlet üzerinden bireyler ve müesseseler girebilecek ve diplomaları kontrol edebilecek. Sistemden alınan belge , iş başvurularında diploma mahaline geçecek. Türk Silahlı Kuvvetleri asker alımlarında, YURTKUR yurt ve burs işlemlerinde, SGK sağlık hizmetinden istifade eden öğrencilerin işlemlerinde DSS’den sorgulama yapacak. Sistemin ilk toplu sınav uygulaması gelecek yıl KPSS’ye girecek adayların diplomasının denetiminde uygulanacak .

Üniversite Diploma Sorgulama E Devlet Giriş

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Üniversite Diploma Sorgulama E Devlet Giriş Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.