Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

TEOG Soru ve Cevapları EBA’da yayınlanacak

30 Nisan 2015
TEOG Soru ve Cevapları EBA’da yayınlanacak

MEB TEOG 2.dönem Ortak sınavları 29-30 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. 8. sınıflara yönelik olan ortak sınavların ilk günkü oturumları yarın yapılacak. TEOG Sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ortak sınavının soru ve cevapları bu yıl farklı olarak videolu olarak yayınlanacak. MEB, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin açıklamalarıyla videoya kayıt edilecek. Öğrenciler videolu anlatımda, soruların açıklamalı yanıtlarına ulaşabilecekler.

MEB, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 2. dönem ortak sınavının, soru ve cevapları ilk kez videolu olarak yayınlanacak.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 29 Nisandaki son oturumdan sonra, yazılı ve de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA portalın web adresi “www.eba.gov.tr” ile erişim sağlanacak.

TEOG kapsamında 29 Nisan Perşembe Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri ilk oturumdaki soruları kapsayacak. Sınav tamamlandığında soru ve cevaplar videolu olarak perşembe günü saat 13.00’de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da perşembe günü saat 14.00 ile 16.00 arasında EBA’da yayınlanacak.

TEOG 2.Dönem 1. Oturum 29 Nisan 2015 Soru ve Cevapları

TEOG 2.Dönem 2. Oturum 29 Nisan 2015 Soru ve Cevapları

EBA nasıl kullanılır?

MEB’in eğitim bilişim ağı EBA bu yıl ilk kez sınav sorularının yanıtlarını videolu anlatımla yayınlayacak. Portalda 150 binden fazla dijital eğitim içeriği bulunuyor. Bakanlık, EBA portal üzerinden merkezi ortak sınavlara girecek 8. sınıf öğrencileri için 6 dersten hazırladığı ders videoları bu portaldan yayınlayarak, öğrencilerin sınava hazırlanmasına destek verdi.

EBA’ya, cep telefonlarından, tabletlerden ya da tüm bilgisayarlardan erişim sağlanıyor. EBA portalının 2 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Reklam SMS’i almamak için ne yapılacak? başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, izinsiz e-posta gönderene ne yapılır ve izinsiz mesaj gönderene ne yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

TEOG Soru ve Cevapları EBA’da yayınlanacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.