Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Nasıl Olunur?

6 Temmuz 2015
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Nasıl Olunur?

TMGD-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Nasıl Olunur?

4 Yıllık Üniversite mezunları için  yeni iş fırsatları arasına giren Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı, kısa bir kurs süresi, sonrasın da sınavda başarılı olanlara belge alıp, çok iyi iş fırsatı ile gençlere umut oldu. iyi para kazandıran bu iş 30 Haziran’da yürürlüğe giren tebliğ nedeniyle tehlikeli madde üreten, taşıyan, depolayan firmaların bir danışman bulundurması zorunlulu ile adını duyurdu

  • TMGD-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olmak için 4 yıllık üniversite mezunu olmak dışında herhangi bir bölümden mezun olma ya da staj yapma zorunluluğu yoktur.
  • TMGD-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olmak isteyen adayların 49 saatlik TMGD Eğitimine katılmaları zorunludur. RID, IMDG Kod veya IATA DGR kapsamındaki faaliyetlere ilişkin olarak tehlikeli madde güvenlik danışmanı yetkisini de isteyen adaylar, ayrıca bu modlar için onar ders saati ilaveten eğitim almaları gerekir.
  • TMGD-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı adaylarının ayrıca yangın eğitimi belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Geçerli Sayılacak Yangın Eğitim Belgeleri Nereden Alınabilir?

  • İl Belediye Başkanlıklarına bağlı İtfaiye Müdürlükleri
  • YÖK’e bağlı üniversitelerin düzenlediği kurslar,
  • Milli Eğitim Müdürlüklerinin temel yangın eğitimi konusunda yetkilendirdiği Özel Eğitim kuruluşları

tarafından yapılacak uygulamalı yangın eğitimleri sonucunda düzenlenecek Yangın Eğitim Belgeleri geçerli sayılacaktır.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı Eğitimlerini Nereden Alabilirim?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi ve TUGEM

TUGEM olarak ülkemizde çevrenin, insanların ve hayvanların korunmasına katkı sağlama prensibimiz doğrultusunda TUGEM Eğitim Kurumları olarak, üç yıllık Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (DGSA) tecrübemizle, T.C. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’ndan aldığımız yetkiyle TMGD – Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı eğitimlerimizi veriyoruz. Eğitmenlerimiz ADR mevzuatı konusunda 3 yıllık DGSA – Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı eğitimi tecrübesine sahipler.

İstanbul’da Anadolu Yakası (Maltepe) ve Avrupa Yakası (Florya) ile Mersin ve İzmir olmak üzere 4 şubemizde verdiğimiz eğitimlerle ve yaptığımız çalışmalarla tehlikeli maddelerin sebep oldukları kazaları önlemeyi hedeflemekteyiz.

Eğitimlerimizde akreditasyonuna sahip olduğumuz kurumlar şunlar:

  • FTA – Freight Transporters Association
  • IRU Academy – International Road Transport Union’ın akademisi
  • T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı
  • T.C. Ekonomi Bakanlığı

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.