Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Tarımsal danışmana destek parası ödenecek

2 Haziran 2015
Tarımsal danışmana destek parası ödenecek

Tarım Bakanlığı tarımın desteklenmesi ve geliştirilmesi için katkıda bulunacak olan kişilere teşvik olacak bir bedel ödeyecek. Tarımsal danışmanlık yapacak olan bu kişilere “Destek Parası” verilecek. Danışmanlık kurumları da bu destekten yararlanabilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destek ödenmesine ilişkin kriterlerini sağlayan kişilere verilecek destek miktarı 600 lira olarak belirlendi. 600 lira destekalacak olan tarımsal danışmanlar, vakıf veya danışmanlık şirketi de olabilecek. Bakanlıktan tarımsal danışmanlık desteği almanın şartlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tarımsal danışmanlık yapan kişi ve kurumlara 600 TL destek ödemesi yapılacak

Resmi Gazetede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerini Destekleme adı altında ödeme yapılmasına dair yönetmenlik yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda tarımsal işletmelere danışmanlık hizmeti veren kuruluşlara ve kişilere destek verilmesi amacıyla 600 TL destek parası ödenmeye başlayacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetki verilecek olan tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti sunan üretici örgütü, ziraat odası, tarımsal danışmanlık vakfı, tarımsal danışmanlık şirketi, tarımsal danışmanlık derneği ve bunların şubeleri de dahil olmak üzere bünyelerinde çalıştırdıkları en fazla 8 tarım danışmanı için TYDD ödemesi verilecek.

2015 yılı bütçesinden yapılacak ödemeler 2 taksit şeklinde yapılacaktır. 400+200 şeklinde ödenecek tutar, bütçe durumuna göre o yıl içinde ödenmezse bir sonraki ayda verilecek.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Tarımsal danışmana destek parası ödenecek Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.