Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Stajyer Ehliyet Uygulaması Nedir Ne Zaman Başlayacak ?

19 Ağustos 2015
Stajyer Ehliyet Uygulaması Nedir Ne Zaman Başlayacak ?

Stajyer Ehliyet Uygulaması Başlıyor

Stajyer ehliyet mecliste bekleyen yeni Trafik Yasası çıktığı an uygulamaya geçecek bir ehliyet türüdür.Uygulama başladığı an sürücü kurslarına yeni mürcat etmiş olanlar, kayıtlı olanlar, imtihanlara girmiş ancak başarılı olamayanlar ( başka bir deyişle imtihanda kalanlar) bununla birlikte ehliyet sınavlarında başarılı olup sertifikasını alanlar sertifika almayı hak edenler eğer sertifikalarını ehliyete çevirmemişlerse onlarda stajer ehliyet kanunundan etkilenip stajer ehliyet alacaklardır……,
Peki bu kanun alanında çıkacak durumda olan stajer ehliyet neler getirecek neler götürecek….
Stajer ehliyet 2 sene zaman ile geçerli olacak yasada belirtilen yasaklamalar çiğnenmediği takdirde 2 sene dolduktan ardından Trafik tescile müracat edip hiç bir ücret (stajer ehliyet alınırken ödeme yapılacak ) ödemeden normal ehliyete çevrilecek bir ehliyet…
2 sene zaman ile uyarı edilmesi gerekenler…
2 Senelik zaman içerisinde 5 kez kırmızı ışık kuralını ihlal eden, 5 kez sürat sınırlarını aşan ve her ne derecede olursa olsun içkili ve uyuşturucu alarak otomobil kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazasına neden durumda olan ve 75 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri geri alınarak iptal edilecek. Bu bireyler tekrar sürücü kursuna giderek imtihana girmek halinde kalacaklar. 2 sene süreyle bu tür suçları işlemeyenlere 1 sene içerisinde müracaat etmeleri halinde sürücü vesikası verilecek.

Stajyer sürücü vesikası iptal edilip bir daha almak isteyenlerin, psiko-teknik ölçümlendirme ve psikiyatri uzmanı tarafından kontrol edilerek pozitif rapor almaları da gerekecek. İkinci defa iptal olursa, yine benzer hükümler yapılacak .

Sürücü vesikası sahibi olanlar 50 yaşına kadar 10 senede bir , 50-65 yaş arası 5 senede bir , 65 yaşından ardından 3 senede bir sağlık kontrolünden geçecekler.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Stajyer Ehliyet Uygulaması Nedir Ne Zaman Başlayacak ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.