Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Sahura Ne Zaman Kalkılacak ?

14 Haziran 2015
Sahura Ne Zaman Kalkılacak ?

Ramazan ayının girmesine kısa bir süre kaldı. Müslümanların en kutsal ay olarak kabul ettikleri Ramazan ayı 18 Haziranda başlıyor. Bu yıl oruç tutacak olan kişiler ilk olarak hangi akşam sahura kalkılacak, ilk teravih namazı ne zaman kılınacak, ilk iftar ne zaman yapılacak, diye merak etmeye başladı. En uzun ve sıcak günlerde oruç tutacağımız Ramazan ayı için geri sayım başladı. Bu yıl “Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı hangi tarihte?” diye merak edenler çoğunlukta. Tatil planı yapacaklar, bayramda memleketine gidecekler bu tarihlere göre planlarını yapacaklar.

2015 Ramazan ayı, 18 Haziran günü başlayacak. İlk sahur ve iftar ne zaman yapılacak, ilk teravih namazı ne zaman kılınacak? Bu soruların yanıtlarını merak edenler için tekrarlıyoruz.

‘Ramazan ayı ne zaman başlıyor’

2015 yılında Ramazan ayı 18 Haziran Çarşamba günü başlayacak. Bu nedenle de 17 Haziran gecesinde ilk teravih namazı kılınacak. Aynı gece ilk kez sahura kalkılacak, ve oruca niyet edilecek.

Mübarek üç ayların sonuncusu olan Ramazan Ayı Salı gecesinde İlk Treavih namazı ile başlıyor. Müslüman alemi için önemi büyük olan oruç ayı için alışverişler yapılıyor. Hicri takvime göre, yılın dokuzuncu ayı olan Ramazan Ayı, İslam aleminde kutsal olarak kabul edilen oruç tutma ayıdır.

Hicri takvim’de mukaddes olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarının sonuncusunda oruç tutulur, ibadetler artırılır, günahlardan sakınılır. Hadise göre Recep Allah’ın ayıdır, Şaban Peygamber Muhammed’in ayıdır, Ramazan da Ümmetin ayıdır.Ayrıca, Ramazan ayı en hayırlı gecelerden Kadir Gecesini barındırdığı için de ayrı bir önem taşır.

RAMAZAN Hangi Gün Başlıyor?

Ramazan ayı 2015 yılında 18 Haziran günü başlayacaktır. 18 Haziran gecesi ilk sahur yapılacak.

2015 ÖNEMLİ DİNİ GÜNLER

Miraç Kandili: 15 Mayıs 2015 Cuma

Berat Kandili:1 Haziran 2015 Pazartesi

Ramazan Ayı Başlangıcı: 18 Haziran 2015 Perşembe

Kadir Gecesi: 13 Temmuz 2015 Pazartesi

Ramazan Bayramı: 17 Temmuz 2015 Cuma

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.