Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Ocak 2018, Salı

Sağlık Bakanlığı’na 700 engelli memur alınacak

30 Nisan 2015
Sağlık Bakanlığı’na 700 engelli memur alınacak

Engelli memur adayları bu yıl birçok iş fırsatı ile karşı karşıya kaldılar. Birçok kamu kurumu engelli memur alımı yaptı. EKPSS sonuçlarına göre kamu kurumlarına yerleşen kişiler oldu. Şimdi de Sağlık Bakanlığı engelli memur alacağını duyurdu. Kuruma Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları kapsamında kurayla 700 engelli memur alınacak. İstifa sonrası yeniden atama kurası adı altında açıklanan memur alımında ise 100 kadro açıklandı.

Bakanlık yetkililerinden aldığı bilgiye göre, daha önce istifa ettiği halde yeniden göreve dönmek isteyen engelli memur adayları tercihlerini 16-24 Nisan tarihlerinde ÖSYM Başkanlığının internet sitesi üzerinden tamamladı. Tercihlerini yapan adayların yerleştirme işlemleri, EKPSS sonuçlarına göre, eğitim durumları, puanları ve tercihleri doğrultusunda ÖSYM tarafından kurayla yapılacak.

Yerleştirme takvimi ve kadrolara ilişkin detaylı bilgilere “www.osym.gov.tr” adresinden erişilebilecek.

2015 İstifa Sonrası Yeniden Atama Kurası

İstifa ederek görevini bırakan sağlık personeline yeniden memuriyet şansı doğdu. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, hemşire, ebe, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, laborant, psikolog, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, tıbbi teknolog, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför kadrosunda çalışırken istifa eden veya çeşitli nedenlerle görevlerinden ayrılanlara yeniden atanma şansı doğdu.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, “www.yhgm.saglik.gov.tr ” internet sitesinde ilan edilen 100 münhal kadroya istifa edenlerden kurayla atama yapılacak.

Adayların, atanmak istedikleri kadro unvanı ve branşta daha önce çalışması, diploması bulunması ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekiyor.

İstifa sonrası yeniden atama kurası yerleştirme işlemleri noter huzurunda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS)-Kura Başvuru ve Takip İşlemleri” üzerinden başvuruları alınan atamayla ilgili detaylı bilgi, “www.yhgm.saglik.gov.tr” internet adresinden edinilebilecek.

Başvuru, 4 Mayıs 2015 Pazartesi gününe kadar yapılabilecek, kuralar ise 28 Mayıs 2015 Perşembe günü çekilecek.

2015 Kurumlar Arası Naklen Atama Kurası

Sağlık Bakanlığı, kamuda sağlık memuru, sağlık teknikeri, hemşire, ebe, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, grafiker, tekniker, imam-hatip, gassal ve şoför kadrosunda çalışanlar için de 50 münhal kadro açtı.

Kurumlar arası naklen atama kurasına başvurular, “Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS)-Kura Başvuru ve Takip İşlemleri” üzerinden 4 Mayıs 2015 Pazartesi gününe dek gerçekleştirilecek.

Kura çekimi ise 28 Mayıs 2015 Perşembe günü yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Çeyrek altın fiyatları- 30 Nisan 2015 başlıklı makalemizde 30 Nisan altın fiyatları, Altın fiyatları yükselecek mi ve Altının ons fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.