Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Öksüz ve yetimlere maaş bağlanacak!

1 Haziran 2015
Öksüz ve yetimlere maaş bağlanacak!

Daha önce de açıklandığı gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yetim, öksüz ve asker çocuklarına maaş bağlanacağını müjdeledi. Çalışmaları tamamlanan proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine ‘aylık maaş’ ödemesinden 200 bin çocuk faydalanacak. Ödemelerin Haziran 15 tarihinden itibaren başlayacağı duyurulmuştu. Bu günde Başbakan Davutoğlu, öksüz ve yetimlere maaş müjdesini tekrarladı.

Davutoğlu; Öksüz Ve Yetimlere Maaş Bağlanacak

Başbakan’dan yaklaşık 200 bin kişiyi sevindirecek olan maaş müjdesi tekrarlandı. Ayda 100 lira olmak üzere yetim be öksüz çocuklara maaş ödemesi gerçekleşecek. Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, öksüz ve yetim her çocuğa aylık 100 lira maaş bağlanacağını duyurdu. Başbakan Davutoğlu yaptığı konuşmada, öksüz ve yetim her çocuğa aylık 100 lira maaş ödeneceğini söyledi. “Bugünden itibaren Türkiye’de öksüz ve yetim her çocuğa 100 Türk lirası aylık ödeme yapılacak” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, öksüz veya yetim olan her çocuk bu maaşı alacak dedi.

Ahmet Davutoğlu, bu kapsamda yaklaşık 162 bin çocuk tespit ettiklerini açıkladı. Böylece, annesini ya da babasını kaybeden her çocuğa öksüz-yetim aylığı bağlanacak, dedi. Bu ödemeyi almak için annesini ya da babasını kaybeden çocukların muhtarlıklara başvuru yapması gerekiyor. Bu ödemeler 15 Hazirandan itibaren anne sağsa anneye, değilse, çocuğa bakan kişiye ödenecek. Bu maaş 18 yaşınaca kadar devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.