Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Nasıl Vinç Operatörü Olunur Tüm Detaylar

25 Eylül 2015
Nasıl Vinç Operatörü Olunur Tüm Detaylar

Nasıl Vinç Operatörü Olunur,

Merhaba değerli okurlarımız Vinç operatörü konusunu mutlaka duymuşsunuzdur. “Abi bir çok iyi maaş alıyorlarmış” gibi birsürü muhabbeti edilen ve ara ara popüler meydana gelen ama eş-dost muhabbetlerinde bir kenara ilişebilen türden bir söylentidir ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bir sürü fazla tartışmadan, vinç operatörü ne iş yapar, kimdir ve nasıl vinç operatörü nasıl olunur gibi bu soruya yanıt arayalım.

İlk başta mobil vinç operatörlüğü ile ilgili meslek standardı belgesine bakalım. Mobil Vinç Operatörü Meslek Standardı Belgesinde(Resmi gazeteden ulaşabilirsiniz) “Mobil Vinç Operatörü (Seviye 3), iş sağlığı ve güvenliği ile çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri ve işletme kuralları çerçevesinde, vinçleri konumlandıran, yükleri elleçleyen, iş makinesinin bakımlarını yapan ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten kalifiye kişidir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkisinde olan belgelendirme için hangi kursa gidelim. Buradan verilecek öneri, gerçek bilgiyi almak hangi kursun size ne verip veremediğini öğrenebilmek için, TMMOB Makine Mühendisleri Odası’na gidip danışmak. Sizin için en uygun adımları atmak için en uygun ilk adım bu.
Daha sonra belgemizi alıp, trafikte ya da trafik dışı vinç kullanım, g sınıfı belgeleri gibi belgeleri aldıktan sonra hemen iş ilanı sitelerinden kendimize kolaylıkla iş bulabiliriz. Vinç operatörü arayan firmalar buralarda gayet arz-ı endam etmekteler.
Vinç operatörlerinin maaşı çok değişiklik arz ediyor ve genelde söylentiden ibaret. Ancak tatmin edici düzeylerde seyrettiğini, bazılarının ise bu düzeyin de üstünde olduğunu belirtelim.
Vinç operatörlüğü bazılarının söylediğinin aksine rahat değil, iş stresi belli bir düzeyde olan bir meslektir, esnek çalışma saatleri, kar yağmur çamur gibi zorlukları da ekstradan getirebilir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.