Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Nasıl Gardiyan Olunur

Nasıl Gardiyan Olunur

Nasıl Gardiyan Olunur

Adalet Bakanlığı Hüküm ve Tutukevleri gereksinimler dahilinde Gardiyan alımı için duyuru yayınlamaktadır. Bakanlık geçtiğimiz günlerde de toplam 1534 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için duyuru yayınladı.

Bu duyuruları gören kişiler ne türlü gardiyan olunacağını araştırmaya başladı. CTE İnfaz ve Koruma Memuru müracaat koşullarında “En az lise mezunu olma ve KPSS’den istenen puanı almış olmak gerekmekte. Önceki senelerde gardiyan olmak için daha düşük KPSS puanı gerekirken, bu yıl CTE, 70 KPSS puanı olanlara şans tanıyor.

Bakanlığın Gardiyan alımlarında sözlü sınavından da geçmek gerekmektedir . Gardiyan olarak çalışan çalışanların kadrolu 11/1 dereceli memur maaşı 1700- 2500 TL arasında başlamaktadır. Kıdemine yönelik bu miktar değişmektedir.

İnfaz ve Koruma Memuru başvuru şartları

– En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

– Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanmak gerekmektedir.

– Kadınlarda 160, erkeklerde ise 170 cm’den kısa boyda olmamak gerekmektedir.

Sınavı geçen adaylar hizmet-içi eğitimden geçmektedir. İnfaz ve Koruma Memurlarının cezaevleri mevzuatı ve yasalar ile ilgili bilgilendirilir. Cezaevine girmesi yasaklanan maddeler tanıtılır. (Esrar, morfin, kokain, eroin ve uyuşturucu haplar

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.