Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Nasıl F1 Pilotu Olunur

Nasıl F1 Pilotu Olunur

F1 Pilotu Nasıl Olunur

Merhaba değerli okurlarımız F1 pilotu dediğimiz aslında formula 1 pilotlarıdır. Fakat baştan bilmelisiniz ki formula pilotu olmak biraz pahalı bir spor çeşididir. Yani bunun eğitimini almak için kendinize güzel bir sponsor bulmalısınız ya da maddi durumunuz oldukça iyi olmalı.

Formula 1 eğitimlerini sadece bazı eğitici kişilerden alabiliyorsunuz. özetlemek gerekirse en başta bu konuda profesyonel olan birinden ki bu kişilerde oldukça azdır, birebir eğitim alıyorsunuz daha daha sonra aldığınız eğitimi onaylatmak üzere tosfed’e müracat edip sertifika çıkarmanız gerekiyor. Lisansınızı çıkardıktan daha sonra kendinize pistte kullanmak üzere bir ralli aracı kiralamanız bununla birlikte servis elemanları tutmanız gerekmektedir. Son olarak ise, yarışacağınız yarışmaya başvurup yarışmanız kalıyor.

Eğitim almak için önerebileceğimiz eğitmenlerin siteleri;

http://www.volkanisikakademi.com

http://www.tosfed.org.tr

http://www.rally-sport.com

Formula 1 açık tekerlekli yarışların temelini oluşturmaktadır ve bilmeniz gerekli olan bugün çok taninmiş olan pilotların daha çocukken bile çok iyi şoförler olduğudur tabi bu şoförlük yollarda değil fakat go kart pistlerindedir. Başlangıçta temel direksiyon, vites benzeri eğitimler alırsınız aslında bu eğitimleri bir sürücü kursunda da alabilirsiniz.

İkinci seviye ise yarışı yarışta öğrenmenizdir fakat henüz yarışacak kıvamda olmadığınızdan pistleri öğrenirsiniz ve bu pistlerde araç kullanmaya başlarsınız. Diğer taraftan bu tarz yarışlara zihinsel olarak da hazırlanmanız gerekmektedir, tüm bu vaziyetlere sizi eğitmeniniz hazırlayacaktır. Tek yapmanız gerekli olan pilotluğu ciddi anlamda istemek.

Bir önceki yazımız olan Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet başlıklı makalemizde 1 haftada 10 kilo almak, 1 haftada 10 kilo nasıl verilir ve 1 haftada 10 kilo verdim hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Nasıl F1 Pilotu Olunur Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.