Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Mühendislik Alanında Çalışmak İçin Gerekenler

3 Temmuz 2015
Mühendislik Alanında Çalışmak İçin Gerekenler

Mühendislik Alanında Çalışmak İçin Gereken 5 Özellik

Her yıl 10 mezundan 1’i kariyerine mühendislik alanında başlamaktadır. Bu yüzden mühendislik için gerekli olan yetenekleri ve özellikleri bilirseniz, rakiplerinizi saf dışı bırakma şansınız artar.

Bu sektörde çalışmanın güzel yanlarından biri de her insan tipine, seviyeye ve deneyime uygun iş alanının olmasıdır. Örneğin bazı pozisyonlar yüksek seviyede akademik başarı gerektirirken, bazıları sadece teknik tecrübeye önem vermektedir.

Mühendisler detaylara önem vermeli, sebep-sonuç ilişkisi kurabilmeli ve karakterini güçlendirip başkalarını yönetmesini sağlayacak yeteneklerin ve öteki yolların neler olduğunu bilmelidir.

Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, aşağıdaki soyut yetenekler bütün mühendislik firmaları için çok büyük önem teşkil ederler:

  1. Etkili iletişim kurabilmek – mühendislerin iş ortamlarında dokümanların ve belgelerin kullanımının artması sebebiyle, açık ve özet iletişim kurabilme gereksinimi de artmıştır.
  2. Sosyal zekaya sahip olmak – bir takımın parçası olarak verimli çalışabilmeyi ve müşterilerin ihtiyaçlarını belirleyip çözüm üretmeyi bilmelisiniz.
  3. Teknik bilgiye sahip olmak – işiniz için teknik bilgi çok önemli de olsa, asıl önemli şey bu bilgiyi pratik problemlerin çözümünde nasıl kullanacağını bilmektir.
  4. Düzenli çalışmak – görevlerinizi sıralamayı bilmeli, zamanınızı verimli bir şekilde kullanabilmeli ve kaynak planlamaya hakim olabilmelisiniz.
  5. İstemek ve Sorumluluk Almak –yeni yetenekler edinmek bir mühendisin görevleri arasındadır, bu yüzden mümkün olduğunca çok yeni bilgi sahibi olmalısınız.

Daha da önemlisi firmalar donanımlı olduğunuzu, bu alanda çalışmayı istediğinizi ve mühendislik sektörünün nasıl işlediğini bildiğinizin bir kanıtını görmek isterler. Ayrıca, motivasyonunuz, hırsınız ve girişimciliğiniz firmaları çok etkileyebilir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.