Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Müezzinoğlu: Taşeron işçilere kadro verilecek

27 Mayıs 2015
Müezzinoğlu: Taşeron işçilere kadro verilecek

Taşeron işçilerin kadro beklentileri devam ediyor. Gündemden hiç düşmeyen, taşeron işçi sorunu hakkında zaman zaman beklentileri arttıran açıklamalar yapılıyor. Hükümetin yetkili isimlerinden gelen açıklamalar taşeron işçilerin kadro umudunu arttırıyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçileri umutlandıran bir açıklamada bulundu. Bakan bünyesinde en fazla taşeron işçi bulunduran kurum olarak Sağlık Bakanlığında çalışanlar hakkında umutlu konuştu. Taşeron sorununun öncelikli konuları olacağını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, Sağlık bakanlığının 140 bin civarında taşeron işçileri bulunduğunu söyledi. Genel seçimlerden sonra, asli işi yapan bu taşeron işçilere kadro verileceğini müjdeleyen bakan, diğer işçilere ise sadece iş güvencesi verileceğini açıkladı.

Taşeron işçilere kadro vereceğiz

Müezzinoğlu’nun açıklamasında sonra sadece asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya alınacağı anlaşıldı. Bakan, “Asli işi yapan taşeron işçileri kadroya alacağız. Diğer işçilerimize ise ‘9-10 ay çalıştırdıktan sonra işi bıraktırmanın önüne geçip iş güvencesi getireceğiz” dedi. 24 saat hizmet veren grupta çalışan sağlık çalışanlarının yıpranma payında ve özlük hakları konusunda da çalışma yaptıklarını kaydeden Bakan Müezzinoğlu, seçim sonrasında Maliye Bakanlığı ile yapılan çalışmaların biteceğini belirtti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin sadece asıl işi yapanların, seçim sonrasında kadroya alınacağını duyurdu.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Müezzinoğlu: Taşeron işçilere kadro verilecek Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.