Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Millet Vekiller Ne Kadar Maaşı Alacak !

11 Haziran 2015
Millet  Vekiller Ne Kadar Maaşı Alacak !

25. dönem Milletvekili Genel Seçimleri tamamlandı. Seçim sonuçlarına göre birçok vekil ilk kez Meclis’e girmeye hak kazandı. Milletvekili olarak ilk kez göreve başlayacak olanların maaşı da merak konusu oldu. Yeni vekiller ne kadar maaş alacak, yeni milletvekili olan birisinin maaşı kaç lira olacak, yeni vekiller ilk kez ne zaman maaş alacaklar, işte vekillerin ve halkın merak ettiği vekil maaşlarına ilişkin açıklamalar…

Yeni Milletvekili seçilen kişiler, ilk maaşlarını 15 Temmuz’da alacak. İlk kez Mecliste göreve başlayacak olan yeni milletvekilleri temmuz, ağustos ve eylül aylıklarını peşin olarak alacak. Milletvekili maaşları peşin olarak ödeniyor.

Yeni vekiller 3 maaşı toplu alacak!

7 Haziran seçiminde Meclis’e girmeye hak kazanan yeni milletvekilleri ilk maaşlarını 15 Temmuz’da alacak. Milletvekilleri, 8-30 Haziran dönemine ek olarak üç aylık maaş olarak yaklaşık 55 bin lirayı peşin alacak. Seçimden sonra milletvekilleri il seçim kurullarına başvurarak mazbatalarını almaya başladılar. Yeni milletvekilleri Meclis’te de kayıtlarını yaptırmaya başladılar.

Seçimlerden sonra 25. dönemde Meclis’e ilk kez girecek yeni milletvekili sayısı 367. Milletvekilleri 15 bin lira dolayında bir aylık maaş alacaklar. 15 Temmuz’da ilk maaşlarını alacak yeni milletvekilleri temmuz, ağustos ve eylül aylıklarını peşin olarak alacak. Yeni vekiller 8-30 Haziran arasındaki döneme ilişkin maaşlarını da aynı tarihte toplu olarak alacak.Böylece yeni milletvekillerinin eline 15 Temmuz’da yaklaşık 55 bin lira geçecek. Meclis’te önceki dönemde de görev yapan 181 milletvekili bulunuyor. Bu vekiller de haziran ayı sonuna kadar olan maaşlarını 15 Nisan’da peşin almışlardı. Onlar sadece gelecek üç ayın maaşını alacak.

2 Yıl Vekillik Yapana Emeklilik

Milletvekillerinin emekliliği için 2 yıl vekilli görevini tamamlaması şartı bulunuyor. Bu durumda erken seçim olursa yeni seçilen milletvekillerinin emeklilikten yararlanamayacaklar. Emeklilik için en az 2 yıl geçmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.