Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Mide Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

1 Ağustos 2015
Mide Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Mide Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Mide yanması, en basit biçimde , midede oluşan yanma ve ekşime hissidir. Mide yanmalarında genellikle sadece midede değil aynı zamanda gırtlak bölgesinde de yanma hissedilir. Mide yanması rahatsızlığından mustarip insanlar , kimi zaman bu hastalığı gün içerisinde birkaç defa yaşayabilir. Mide yanmasının en mühim nedeninin genellikle yediğimiz ya da içtiğimiz gıdalarla alakalı olduğun söyleyebiliriz.

Mide Yanması Neden Oluşur?

Mide yanması, çeşitli insanlarda çeşitli gıdaların yan tesiri olarak görülebilmektedir. Sözgelişi , kimi sebzeleri bu kategoride sayabiliriz. Bunların en önemlileri soğan, sarımsak, domates ve benzerleridir. Ayrıca bir takım baharatlar ve bu baharatların kullanıldığı kimi yiyecekler de bir takım insanlar da mide yanmasına neden olabilmektedir . Aynı zamanda kızartmalar da mide yanmasına neden olabilen yiyeceklerden bir diğeridir. Bununla beraber, tat olarak birbirinde çok çeşitli gıdaları aynı zamanda tüketmeyi de mide yanmasına neden olarak sayabiliriz. Sözgelişi ekşi bir gıda ile tatlı bir gıdanın aynı zamanda tüketilmesi, mide yanmasına neden olabilmektedir .

Mide Yanmasının Yan Etkileri…

Uzun süreli ya da belli aralıklarla baş gösteren mide yanmaları, başka tip rahatsızlıklara da sebebiyet veriyor olabilmektedir . Sözgelişi , uzun süreli mide yanması hastalığı yaşayan bir bireyin yemek borusunda bir takım sorun oluşmuş olabilmektedir . Bu gibi durumlarda hastalığı yaşayan bireyin çabuk bir biçimde bir uzmana müracaat etmesini öneri ediyorum.

Mide Yanması Nasıl Tedavi Edilebilir?

Mide yanması çeken bir kişiye önerebileceğim ilk şey , süt ya da içerisinde asit mevcut olmayan sıvılar tüketmesidir. Bu mide yanmasının önüne geçebilecek en basit yöntemdir . Rahatsızlığın geçmemesi durumunda ise pastil kullanılabilir. Pastiller, mide yanması sorununa oldukça iyi gelebildiği için ve rastgele bir yan tesiri bulunmadığından, bu gibi durumlarda kullanılmasını öneri ediyorum. Ancak pastilin tesirini gösterme müddeti kişiden kişiye değişebilir, bu süre kimi insanlarda da birkaç saati bulabilir.

mide-yanmasi-bitkisel-tedavisi-HastalikTedaviNet

Bununla beraber, uzun süreli mide yanması yaşayan bir kişide çok daha önemli rahatsızlıklar bulunabilir . Mide yanması basit gibi gözükmekle birlikte , kansere kadar gidebilecek bir takım rahatsızlıkların belirtisi olabilmektedir .

Mide Yanmasını Bir Daha Yaşamamak İçin…

Mide yanmasını bir daha yaşamak istemeyen kişiler için önerebileceğim ilk şey kilolarına uyarı etmeleridir. Kilo dengesinin bozulması, bireylerde mide yanmasına neden olabilmektedir . Ayrıca , yenilen gıdalara uyarı etmek de çok mühimdir . Çok baharatlı gıdalardan, kafeinden, alkolden ya da kızartma türü yiyeceklerden kaçınılmasını şiddetle öneri ediyorum.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Mide Yanması Nedenleri Ve Tedavisi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.