Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Meclis 1 Eylül’de 40 bin öğretmen için açılacak

17 Haziran 2015
Meclis 1 Eylül’de 40 bin öğretmen için açılacak

Okulların açılmasına kısa bir süre kala öğretmen atamalarının yapılmaması, tüm öğretmenleri merakta bıraktı. Öğretmenler meclisin tatile girmesiyle atamaların ne zaman yapılacağına dair haberleri merakla takip ettiler. Ancak meraklı bekleyişe son verecek olan AK Parti’nin yol haritası belli oldu.

40 bin öğretmen için Meclis 1 Eylül’de açılacak

Okulların açılmasından önce ataması yapılması beklenen 40 bin öğretmene ilişkin kadroyla ilgili yasa Meclis’in tatile girmesiyle beklemeye kaldı. Yasayı geçirmek için formül arayan AK Parti’nin yol haritası şekillenmeye başladı.

MeclisCumhurbaşkanı yemin töreni için toplanacak. Bu dönemde yeni hükümet ve kabine değişikliği ile ilgili çalışmaları yapacak Meclis’in çalışma takvimine göre AK Parti’de planlanan formül şöyle:

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in çağrısıyla 28 Ağustos’ta “yemin” gündemiyle olağanüstü toplanacak.

-Erdoğan yemin ettikten sonra Köşk’e çıkacak ve görevi Abdullah Gül’den devralacak.

-Aynı gün Köşk’te çalışmalarına başlayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti milletvekilleri arasından birini, hükümeti kurmak üzere görevlendirmesi ve aynı gün kabine listesinin açıklanması bekleniyor.

-İçtüzük gereğince Meclis Başkanı, yeni Bakanlar Kurulu kurulduğunda kapalı ise Meclis’i toplantıya çağırabiliyor.

-Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in bu yönde bir adım atması halinde Meclis 29 Ağustos’ta, yeni Bakanlar Kurulu listesinin sunumu için açılacak; hükümet programı ve güvenoylaması süreci başlayacak.

29 Ağustos Ya da 1 Eylül

-Ak parti olağanüstü toplantı gündemiyle 1 Eylül’de Meclis’i torba yasa için olağanüstü toplantıya çağıracak.

-İçtüzüğe göre henüz güvenoyu almamış hükümetin talebiyle, torba yasa görüşmeleri için Meclis toplanıp çalışabilecek. Öğretmen kadrolarının da içinde yer aldığı torba yasa, Meclis’ten geçecek. Bu arada avukatların soruşturma dosyalarının içeriğine erişimini sınırlayan düzenlemenin yasalaşması bekleniyor.

-Yeni kabinenin sunumu, hükümet programının okunması, görüşmeler ve güvenoylaması işlemleri başlayacak. Bu işlemler de içtüzüğe göre en erken 3 gün içinde tamamlanmış olacak.

-Böylece torba yasa Meclis’ten geçecek. Yeni hükümet kurulacak.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Meclis 1 Eylül’de 40 bin öğretmen için açılacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.