Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir ?

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir ?

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir ?

Merhaba değerli okurlarımız  İş güvenligi uzmanı olmak için Mühendis mimarlar ve teknik elemanlar olma şartı vardır. Teknik elemanlar ise teknik ögretmenler fen ve edebiyat fakültesi fizik ve kimya bölümü mezunları ile yine Üniversitelerin meslek yüksek okullarının iş saglıgı ve güvenligi mezunları iş güvenligi uzmanı olabilirler.

Tabiki iş güvenliği uzmanı olmak için bakanlıgın yetkili kıldıgı eğitim kurumlarından. Eğitim almak ve bakanlıgın yapmış oldugu sınavlardan en az 70 almak gerekmektedir. Mühendis, mimar teknik elemanların içerisinde yine teknik elemanların ve teknik öğretmenlerin ilgili üniversitelerin Fen ve edebiyat bölümlerinden mezun olanları ve yine ilgili iş saglıgı ve güvenligi yüksek okullarından mezun olmaları gerekmektedir.

Son olarak bakanlık yeni bir uygulama başlatmıştır. Bu uygulama ile mesleki ve sektörel ayrımda getiriyor bu sektörel ayrımda C sınıfı sertifika almış olan adaylar Eğer daha önce belli bir sektörde 750 gün prim ödeme yolu ile çalışmışlarsa O sektörde A sınıfı sektörlerden biri dahi olsa o sektörlerde Uzmanlık yapabiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Antarktika İş Ve Çalışma Fırsatı başlıklı makalemizde Antarktika çalışmak, Antarktika çalışmak istiyorum ve Antarktika iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.