Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Kıdem Tazminatında Yeni Dönem

21 Ocak 2016
Kıdem Tazminatında Yeni Dönem

Tüm Çalışanlara Kıdem Tazminatı Ödenecek!

Kıdem Tazminatı için yeni bir dönem başlıyor. İş başı yapıp bir gün bile çalışana kıdem tazminatı verilmesinin önü açılıyor. Kıdem tazminatında fonu, Kıdem tazminatı başvuru şartları nelerdir , Kıdem tazminatına nasıl başvurulur, ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.. İte yapılması beklenen değişiklikler…

Tüm Çalışanlar Kıdem Tazminatı Alabilecek!

Uzunca bir zamandır gündemde olan kıdem tazminatı konusu için hükümetin bu konu hakkında çalışmaları başlattı. Böylelikle kıdem tazminatın dan çalışanların daha çok yararlanması sağlanacak.

Kıdem tazminatı için ciddi bir değişiklik çalışmalara start verildi. Tüm işletme sahipleri yeni işe aldıkları personeller için işyeri sahibi tarafından banka hesabı açması zorunlu hale getiriliyor. çalışan ve işveren kendi arasında anlaşabilirse kıdem tazminatı için başka bir bankada başkabir hesap açılabilecek.

Çalışanlar kendi kıdem tazminatı hesabını kontrol edebilecek. İşletmesinde işçi çalıştıran işverenler her ay zorunlu işçi hesaplarına kıdem tazminat ödemelerini yapmak zorunda kalacaklar.

İşçiler hesaplarına yatırılan primleri dilerlerse başka yatırımlarda kullana bilecekler. İsteyen döviz hesabı açtırıp parasını dövize çevirebilecek.

Bir önceki yazımız olan Evde Ek İş Yapanlara Emeklilik Fırsatı başlıklı makalemizde çalışmayan ev hanımı nasıl emekli olur, çalışmayan ev kadınları nasıl emekli olabilir ve el işi yapanların sigortalılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.