Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Kalorifer Peteginin Havası Nasıl Alınır

27 Aralık 2015
Kalorifer Peteginin Havası Nasıl Alınır

Kalorifer Peteginin Havası Nasıl Alınır

Peteklerin hava yaptıgını tesbit etmek için öncelikle petegin alt ve üst kısımlarını elimizle kontrol etmeliyiz. Petek üzerinde bazı alanlar soguksa peteginiz hava yapmış olabilir. öncelikle petegimizin havasını alabilmek için Burujer anahtarı yada düz tornavidaya ihtiyacımız vardır.

vanaPetegimizin üst kısmında bulunan burujer vanasını burujer anahtarı yada düz torna vida ile hafifçe gevşeterek su gelene kadar petegimizin havasını alana kadar devam ediniz. Su gelmesi halinde petegin gevşetmiş oldugumuz Burujer vidasını düzgün bir şekilde sıkmalıyız.

Bu işlemleri sırası ile gerçekleştirdigimiz takdirde petegin havasını almış oluruz. Fakat peteklerin havasını aldıgımız halde petekler yinede ısınmıyorsa Petek içerisinde zamanla oluşan balçıklanma meydana gelmiş olabilir. Bu durum peteklerin gözeneklerini tıkadıgı için ısınma problemleri yaşanmaktadır.

Bu gibi durumlarda petek temizleme cihazı ve özel kmyasal ilaçlarla petek bağlı bulundugu tesisat üzerinde temizlik işlemi yapılmalıdır. Bu tarz işlemler özel cihaz ve Teknik ekip tarafından yapılmalıdır. Kalorifer havası alma harcindeki tüm işlemlerinizde uzmanından destek almanız gerekmektedir.

Kalorifer peteğinin havasını alma işlemi
– Peteğin havasını almak için bir purjör anahtarı veya düz tornavida edinin.
– Kalorifer peteğinin üst kısmında bulunan purjör vidasını purjör anahtarı veya düz tornavida ile gevşetin.
– Gevşetme sırasında su geldiğinde etrafa su sıçramaması için bir kova veya kabı purjör vidasının tam altında tutun.
– Su gelene kadar peteğin havasını almaya devam edin.
– Su gelmesi halinde peteğin purjör vidasını düzgün bir şekilde sıkın.

Bir önceki yazımız olan Hangi Mallar Haciz Edilemez ? başlıklı makalemizde alacak, haciz ve haciz işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Kalorifer Peteginin Havası Nasıl Alınır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.