Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ?

İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ?

İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir ?

Merhaba değerli okurlarımız İşsizlik sigortasından yararlanma koşullarında yaş sınırlaması yoktur. Yani bir yaş limiti getirilmemiştir. 5510 sayılı sosyal güvenlik kanununa tabi olarak çalışan sigortalılar hangi meslek gurubunda olursa olsun işsizlik sigortası ödeneginden yararlanabilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur işsizlik ödeneginden yararlana bilmek için işsizlik ödenegi yükümlülüklerini yerine getirmiş olmasıdır. İşsizlik sigortası yükümlülüklerini yerine getiren her çalışan işsizlik sigortasından yararlanabilir. Yani meslek guruplaması yoktur.

İşsizlik sigortasından yararlanmak için istegi ve kusuru dışında işini kaybetmiş olması gerekir. En önemli temal şart ise son 3 yıl içerisinde 600 gün adına prim ödenmesi gerekir. Son çalıştıgı işyerinden ayrıldıgı tarihten itibaren geriye dogru 120 gün kesintisiz çalışmış olması gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Postacı Alımında Yeni Şartlar başlıklı makalemizde PTT Alımları, ptt alımları ne zaman ve PTT dağıtıcı alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.