Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur ?

6 Eylül 2015
İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur ?

İş Güvenliği Uzmanlığı belgesini  nasıl alabilirim ?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevli iş güvenliği uzmanlarının özellikleri , eğitimleri ve belgelendirilmeleri , görev , yetki ve yükümlülükleri ile iş usul ve esaslarını düzenleyen yönetmelik 29 Aralık 2012 tarihindeki ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürüklüğe girdi .

İş güvenliği uzmanı olabilmek için; mühendis , mimar , teknik öğretmen , üniversitelerin fen ya da fen – edebiyat fakültelerinin fizik ya da kimya bölümleri mezunları ile üniversitelerin meslek yüksekokullarının iş sağlığı ve güvenliği programından mezun olanlardan , Iş ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş iş güvenliği belgesine elde etmek lazımdır .

Bu kapsamda , iş güvenliği uzmanlarından; ( C ) sınıfı belgeye sahip olanlar az riskli sınıfta , ( B ) sınıfı belgeye sahip olanlar az riskli ve riskli sınıflarda , ( A ) sınıfı belgeye sahip olanlar ise bütün tehlike sınıflarında bulunan işyerlerinde çalışabileceklerdir .

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.