Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

İpotekli Evimi Satabilirmiyim ?

30 Eylül 2015
İpotekli Evimi Satabilirmiyim ?

İpotekli Evimi Satabilirmiyim ?

Merhaba değerli okurlarımız Bankalardan kredi çektiğinizde aldıgınız ev banka tarafında ipotek edilir ipotek bedeli kullanmış oldugunuz kredi oran alınarak belirlenir böylelikle banka size vermiş oldugu kredi ücretini garanti altına almış olur Bazı kredilerde ise evler de teminat olarak gösterilir ve banka tarafından da ev üzerine ipotek konulur İpotek yapılan bir ev satılabilmesi için belli şartların yerine getirilmiş olması gerekir. İlk olarak evin üstünde bulunan ipoteğin kaldırılması gerekir.

Buna göre Ev peşin olarak satılıyor ise alınan tutar ile bankaya olan borç kapatılır. Sonrasında ipotek kalkar. Erken ödeme yapıldıgı için banka erken ödeme bedelini tahsil eder İpoteği kaldırma amaçlı evin sahibi bankaya kalan miktar için yeni bir kredi kullanabilir. Ama kullanılacak olan kredi tutarının faizi evi alırken kullanılan kredi faizinden daha yüksek oldugunu unutmayınız.

İpoteği olan evlerin satışındaki diğer  yöntemlerden biride  bankaların ardan çıkarılmasıdır. Bu durumda alıcı olan kişi evin bedeli ile satıcı bireyin bankaya olan borçlarını farkını satıcıya öder.  Geriye kalan borcuda üstlenir. Bu durumda tapuda vaadi sözleşmesi düzenlenir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.