Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İhtiyati Tedbir Nedir ?

30 Kasım 2015
İhtiyati Tedbir Nedir ?

İhtiyati Tedbir Nedir ?

Merhaba değerli okurlarımız Hakkı ihlale ugrayan bir kişinin yargılanma aşamasında haklılıgını ispat edene kadar karşı tarafı mal varlıgından istenmeyen bir takım degişiklikler meydana gelebilir. İşte bu degişiklikler sonucunda açılan davanın hükmününün icra edilmesi mümkün olmayabilir. Güçleşebilir yada çok ciddi zararlar ortaya çıkabilir, Bu gibi hallerde kanun önleyici tedbir olarak düzen getirmiştir.

Bu ihtiyati tedbir kavramı adı altında açıklanmaktadır. Hukuk muhakemesi kanunu 389 vede devamı maddelerinde düzenlenmiştir. Ve mevcut durumda meydana gelebilecek bir degişme nedeni ile, hakkın elde edilmesinin çok güçleşmesi yada, zarara ugranması veya bu hükmün daha sonrasında icrası imkansız hale gelebilecek şekilde endişe ortaya çıkması durumunda.

Uyuşmazlık konusu hakkında yeni bir düzenleme getirmiştir hukuk mahkemesi kanunu Uyuşmazlık konusu hakkında ihtiyati tedbir kararı mahkeme verebilir.

Bir önceki yazımız olan Yaşlılık Maaşı Almak İçin Neler Yapılması Gerekir başlıklı makalemizde 65 aylığı kimlere verilir, yaşlılık maaşı bağlanma şartları ve yaşlılık maaşı nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.