Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Hosteslerin Çalışma Şartları Nelerdir ?

11 Kasım 2015
Hosteslerin Çalışma Şartları Nelerdir ?

Hostes Maaşları Ne Kadar ?

Merhaba değerli okurlarımız Kabin memurları Türkiye standartlarında iyi maaş alırlar. Maaş ile birlikte uçuş tazminatları vardır. 15 günlük veya aylık programlar ile çalışırlar bu durum çalıştıgı şirkete göre degişiklik gösterebilir. Uçuş saatlerinin belli bir limiti vardır, Uçuş limitini hiç bir zaman aşmassınız.

Ama uçuş limitine gelmeden önce uçmanız gereken standart bir saat vardır buda çalıştıgınız şirkete göre degişiklik gösterir. Sivil havacılık kuralları çok fazla farklılık göstermez ama şirketlere göre 70 veya 80 saat arasında degişir. Bu saatlerin üzerine çıkıldıgı zaman birim fiyatın bir buçuk katı kadar ücret alırsınız. Bu durum genellikle yaz dönemlerinde olur.

Yurtdışı uçuşlarda günlük harcırah alırsınız buna görede gidilen ve kalınan yerin uzunluguna göre almış oldugunuz ücretler degişir. bir haftalık bir uçuş programı oldugu zaman Mesela Japonyaya gittiginiz zaman daha fazla ücret alırsınız Amerikaya gittiginiz zaman farklı ücret alırsınız. Elbette bu uçuşlarda Devlet Memurlarının aldıgı harcırah ücretini alırsınız. Japonya seyehatleri 90 dolar civarındadır Japonya daha pahalı bir ülke oldugu için standartlarda gittiginiz ülkeye göre farklılıklar gösterir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcumu Nasıl Yapılandırırım ? başlıklı makalemizde banka borçları, banka borcu ve borç ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.