Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Horlama Neden Olur Sebepleri Nelerdir ?

20 Ağustos 2015
Horlama Neden Olur Sebepleri Nelerdir ?

Horlama Neden Olur Sebepleri Nelerdir ?

Gece uyurken çoğu kişinin sıkıntıların dan bir tanesi olan horlama çok mühim ve  ciddi problem oluşturmaktadır. Horlama sağlık sorunlarına sebep olabileceği gibi zararsız da olabilmektedir. Horlamanın başlıca sebepleri arasında kilo ve obez olmak gelmektedir. Hatta kilo almak horlama durumunu daha da arttırabilmektedir. Uykuda bulunduğunuz pozisyon bile horlamanızı etkileyebilir. Yani sırt üstü yatmak yerine yan taraflara dönerek yatarsanız bu durumdan bir nevi olsun kurtulabilirsiniz. Alkol kullanmak ta horlamaya sebep olur. Yatmadan önce alınan alkol gevşetici etkisi yapar ve horlamaya sebep olur.
Horlamaya sinüzit ve şekil bozuklukları da sebep olabilmektedir. Sinüzit, alerji ve soğuk algınlıklarında burunda tıkanıklık olur ve bundan dolayı da nefes alış verişini zorlaştırıcı etki yapmaktadır. Hatta burnun eğriliği gibi burundaki şekil bozuklukları da horlamaya sebep olabilmektedir. Horlamadan kurtulmak için doktora başvurabilir ve horlamaya sebep olan etkenlerden basit burun ameliyatları ile kurtulabilir ve korkulu rüyanız olan bu durumdan kendinizi kurtarabilirsiniz. Yapılan operasyonlar basit ameliyatlardan oluşup çok fazla sorun çıkartmayacak ameliyatlardır.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Horlama Neden Olur Sebepleri Nelerdir ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.