Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Herkese 30 bin TL hibe kredi

13 Mayıs 2015
Herkese 30 bin TL hibe kredi

Kendi işini kurmak isteyenler için sermaye bulmak artık zor değil. İş kurmak isteyenler KOSGEB’ten hibe kredi alabilir. Kredi vererek yeni iş fikirlerini destekleyen KOSGEB, İŞKUR ortaklığı ile bugüne dek binlerce kişi patron oldu.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun (İŞKUR), ortaklığıyla, Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında yeni ve parlak iş fikirlerine 30 bin lira hibe veriliyor. Kendi işini kurmak isteyen girişimciler belli şartları sağladıklarında 30 bin TL hibe veriliyor. Bunu için öncelikle yenilikçi, yeni teknik ve teknoloji kullanabilecek, katma değeri yüksek bir iş geliştiren girişimciler, işini kurduktan sonra 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin TL kredi de kullanabiliyor.

KOSGEB kredisi nasıl alınır?

KOSGEB kredisinden kadınlar daha çok yararlandırılıyor. Kadın girişimcilere KOSGEB pozitif ayrımcılık yapıyor. Yeni iş fikri olan ve sermayesi olmayan, eğitimlere katılan kadınlara daha iyi şartlar sunuluyor. Değişik, ilgi çekecek ve farklı bir iş fikriniz varsa KOSGEB’e başvuruyorsunuz, iş modeliniz inceleniyor, onay aldığı takdirde işinizi kurmak için hibe kredi veriliyor.

KOSGEB’in girişimcilik desteğinden kimler yararlanabilir?

Kendi işini yapmak isteyen, kafasında yeni iş fikirleri olan her girişimci adayı Girişimcilik Destek Programı’na başvuru yaparak uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde işin uzmanlarından iş hayatına yönelik fikirler edinir. Eğitim sonrası kendini iş hayatına hazı hisseden girişimcinin kuracağı işletmenin destekten yararlanması için, KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde faaliyet gösteren bir işletme olması şartı aranır. Bu sektörlerin listesine kurumun web sayfasından ulaşılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.