Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Hasta Kayıt Personelleri Kadroya Alınabilirmi ?

Hasta Kayıt Personelleri Kadroya Alınabilirmi ?

Hasta Kayıt Personeli Kadroya Alınabilirmi ?

Merhaba değerli okurlarımız Hasta kayıt personelleri kadro yolu açılıyor Anayasa Mahkemesi hasta kayıt personellerinin sağlık personellerinin kapsamında yer aldığına karar verdi ve dolayısı ile bu personellere kadro yolu açılmış oldu. İlerleyen günlerde hasta kayıt personelleri bundan böyle kadrolu olma şansına sahip olabilecekler.

Hasta Kayıt Personeli Kadrolu Mu Oluyor?

Anayasa Mahkemesi, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası’nın hizmet kolunun tespitine yönelik açtığı davada, Hasta Kayıt Elemanı (Veri Hazırlama-Tıbbi Sekreterlik) Hizmet Alımı kapsamında, taşeron olarak çalışan personelin, İş kolları Yönetmeliğinin 17 sıra numaralı “Sağlık ve sosyal hizmetler” iş kolunda yer aldığı yönünde karara vardı.

Peki Bu karar ne anlama geliyor?

Öncelikle bu kapsamda çalışan personeller tüzüğünde belirtilmek kaydı ile, 17 Nolu İş kolunda bulunan sendikalara üye olmaya hak kazanıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Hasta Kayıt Personelleri Kadroya Alınabilirmi ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.