Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Google’da Çalışmak İçin Aranan Yetenekler

5 Ağustos 2015
Google’da Çalışmak İçin Aranan Yetenekler

Google’da Çalışmak

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri ve geliştiren şirket olan Google, 4 Eylül 1998 senesinde kuruldu .

Stanford Üniversitesinde doktora öğrencisi olan Sergey Brin ve Larry Page aracılığıyla kurulan şirket, son zamanlarda Dünyanın en fazla galip gelen ve çalışanlarına da kazandıran şirketi haline geldi. GooglePlex adlı merkez bürosu Kaliforniya’da yer alan şirket, herkesin çalışmak için can attığı imkanları sunuyor. Dünyada 40 binde fazla çalışanı yer alan Google, çalışanlarına da dudak uçuklatan maaşlar ve olanaklar sunuyor. Google şirketinin dünyanın pekçok ülkesinde onlarca bürosu bulunmaktadır . Kaliforniya’da 150 dönümden daha kapsamlı bir arazi üzerinde kurulan ve 110 000 mertrekare çalışma alanına sahip büronunda çalışanlar kaykaylarla ulaşım sağladığı söyleniyor. Google’ın eğlenceli ofisleri, personelinin boş zamanlarınca vakit geçireceği oyun salonları, dev kafeleri ve en önemlisi aylığı iş arayanların ilgisini çekiyor.

Birini işe almak için ortalamanın üzerinde gereksinimler arayan Google’ın sunduğu maddi ve sosyal imkanlarla gayretinizi tam anlamıyla karşıladığını söyleyebiliriz. Öyle ki keyifli zaman geçirebileceğiniz renkli ofisleriyle çalışanlarının rahatlığına önem veren Google, maaş konusunda da aynı cömertliği gösteriyor. Stajerlerine yılda ortalama 70 – 90 bin dolar maaş ödeyen teknoloji devi, yazılım mühendislerine yılda 120 bin dolar, üst düzey yazılım mühendislerine ise yılda ortalama 150 bin dolar veriyor.

Yılda 2,5 milyon iş başvurusu alan ve bunların sadece 4 bin tanesini değerlendiren Google’ın adaylardan beklentileri ise şu şekilde:

 1. Algoritma ve veri yapılarını kavramak
 2. CSS, Ruby, JavaScript ve HTML gibi programlama dillerini bilmek
 3. Saygın işletmelerden CS eğitimi almak
 4. En az bir programlama diliyle (Java, Python, C++) kod yazabilmek
 5. Kriptografi bilmek
 6. Yazılan tüm kodları başarıyla test edebilmek
 7. İşletim sistemlerine hakimiyet
 8. Yapay zeka hakkında bilgi sahibi olmak
 9. Derleyici (compilers) geliştirmek
 10. Paralel programlama diline yatkınlık
 11. Soyut matematik hakkında bilgi sahibi olmak

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.