Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

G Sınıfı İş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır ?

20 Aralık 2015
G Sınıfı İş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır ?

G Sınıfı İş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır ?

Merhaba değerli okurlarımız. İş makinası ehliyetleri G sınıfı olarak isimlendirilir. G sınıfı sürücü belgesi almak için öncelikle operatörlük belgesi almak gerekir, Sürücü kursuna başvuran bir kişi kullanacagı işmakinası sınıfına göre eğitim alır. Her işmakinasının farklı eğitim programı ve sınavı vardır, Kazıcı, Grayderin, Kepçenin, Dozerin, silindirin bunların herbirinin kendine özgü bir sınav yapılamktadır.

Operatörlük belgesine sahip olan bir kişi bu belge ile iş makinasını kullanabilir. Ancak iş makinası ehliyetine ne işletmek istiyorsanız trafik şubelerine başvuru yaparak G sınıfını ehliyetine işletebilir. Operatörlük belgesinde yazan sınıflar ehliyetine yazılmaktadır. G sınıfı ehliyeti olanlar tüm iş makinalarını kullanabilir anlamına gelmez.

Sadece girdiği eğitim programının girdiği sınavın iş makinasını kullanabilir. Diğer iş makinalarınıda kullanmak istiyorsa herbirine ayrı arı girip sınavlardan başarılı olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Araç Muayenesine Gitmeden Neler Yapmalıyım başlıklı makalemizde 2016 Araç Muayene Ücretleri, araç kontrolü ve araç muayene işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.