Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Finans Alanında Çalışmak İçin Gereken 7 Yetenek

3 Temmuz 2015
Finans Alanında Çalışmak İçin Gereken 7 Yetenek

Finans Alanında Çalışmak İçin Gereken 7 Yetenek

Başkalarının parasal işleriyle ilgilenmek çok büyük bir sorumluluktur ve belli bir insan tipini gerektirir. Yani bankacılık, muhasebecilik ve finans alanındaki firmalar yaptıkları yatırımların karşılığını alabilecekleriz belli yeteneklere sahip adaylara şans tanırlar.

Bildiğimiz gibi veznedar da olsanız, muhasebeci olmak için okulunuzu bitirmeye de çalışıyor olsanız bu sektördeki işlerin hepsi için belli yeteneklere ve niteliklere sahip olmanız gerekmektedir. Örneğin:

  1. Yazılı ve sözlü iletişim yetenekleri
  2. Bilgi teknolojilerine hakim olmak
  3. Aynı anda hem hassas, hem de disiplinli olabilmek
  4. Problemlere analitik ve mantıksal açıdan yaklaşabilmek
  5. Ticaret bilgisine sahip olmak ve alanınıza ilgi duymak
  6. Girişken olmak
  7. Motive ve hırslı olmak

Bazı pozisyonlar bu yeteneklerin hepsinin yanında bir grup spesifik yeteneği de gerektirir. Mesela, yatırım analizciliği finans dünyasının politik ve ekonomik açıdan nasıl bir süreç içerisinde olduğunu daima bilmeyi zorunlu kılar.

Başka bir örnek ise karlı iş anlaşmaları yapıp, müşterilerinin güvenlerini kazanıp onların yatırımlarıyla ilgilenecek olan borsa bankerlerinin güçlü ve dışa dönük iletişim yeteneklerine sahip olmaları gerektiğidir.

Ayrıca muhasebecilerin de karmaşık bilgilerle başa çıkabilmeleri için anlama kabiliyetlerinin çok yüksek olması gerekir.

Daha önce bu sektörde çalışmamış olmanız bu yeteneklerin hepsine değilse de bazılarına hakim olmadığınız anlamına gelmez. Firmalar sizdeki “potansiyeli” görmek isterler.

Bu yüzden iş hayatında veya iş dışı aktivitelerde bu yeteneklerden faydalandığınız örnek durumların neler olduğunu bulun.

Bu yetenekleri daha önce hiç kullanma şansınız olmamasını asla kafanıza takmayın, çünkü var olan değerinizi değil, “potansiyel değerinizi” gözler önüne sermeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.