Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Fazladan Uçak Bekleyen Yolcuya Yeme-İçme Hizmeti

5 Eylül 2015
Fazladan Uçak Bekleyen Yolcuya Yeme-İçme Hizmeti

Fazladan Uçak Bekleyen Yolcuya Yeme-İçme Hizmeti

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeni bir genelge yayımlayarak uçakta fazla bekleyen yolcularla alakalı düzenleme yaptı . Müdürlük tarafından yapılan yeni genelgeye göre uçakta bir 2 saat beklemek zorunda kalan yolcuya soğuk ve sıcak içecek servisi verilecek . 3 – 5 saat arası bekleyen yolcuya ise kahvaltı ve yemek servisi ifade edilecek .

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Yolcu Hakları Uygulama Esasları Genelgesi 2015 , uçuş iptali , uçuş tehiri , uçağa kabul edilmeme gibi durumlarda sürdürülen iş ve işlemlerin daha hızlı , doğru ve standartlara uygun yapılması için hazırlandı .

Genelgeye  teknik arıza ve operasyonel nedenler olağanüstü hal olarak kabul edilemez maddesi eklendi.

Bunun dışında genelgeye, ücretsiz ve indirimli biletle seyahat eden yolcular ile mil ve puanlarla seyahat eden yolcular ücretli yolcularla aynı haklara sahiptir maddesi ile birlikte birçok yeni madde eklendi.

Genelgeye göre; 

Sistem hataları, müşteri hizmetleri, personel hataları, acente ve satış ofisi kaynaklı hatalar nedeniyle mağduriyet yaşayan yolcunun mağduriyeti Hava Taşıma İşletmesi tarafından giderilir.

Uçakta 1-2 saat beklemek zorunda kalan yolculara sıcak ve soğuk içecek servisi yapılır. 3-5 saat beklemek zorunda kalan yolculara ise kahvaltı ve yemek verilir. Daha uzun gecikmelerde ise konaklama hizmeti sunulur.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Fazladan Uçak Bekleyen Yolcuya Yeme-İçme Hizmeti Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.