Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Faktoring Nedir ?

26 Kasım 2015
Faktoring Nedir ?

Faktoring Nedir ?

Merhaba değerli okurlarımız Faktoring şahıs şirketlerinin veya sermaye şirketlerinin, yurt içi ve yurt dışı mal ve hizmet satışlarından doğan vadeli alacaklarının, faktoring şirketleri yoluyla devir alacak alacakların karşılıgında Finansman, Garanti ve tahsilat hizmetlerinin bir veya bir kaçının aynı anda sunulabildigi finansal bir üründür.

Faktoring aracılıgı ile firmalar finansal açıdan bir çok kolaylık elde ederler satıcılara peşin satış alıcılara vadeli alış imkanı yaratmakta, ve buyolla canlanan ticari hayat ile daha çok üretim yapılarak daha fazla istihdam yaratılması sağlanmaktadır.

Faktoring mal ve hizmet alış verişlerinden dogan borç ve alacak ilişkilerinin satıcı ve alıcı açısından kolaylaştırmakla kalmayıp yeni pazar ve yeni müşteri sayısını arttırarak iç ve dış ticaret hacmini gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Masraflarını Nasıl Geri Alırım ? başlıklı makalemizde banka aidatı geri alma, hesap işletim ücreti ve hesap işletim ücreti ödememek için hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.