Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Evde Ek İş Yapanlara Emeklilik Fırsatı

18 Ocak 2016
Evde Ek İş Yapanlara Emeklilik Fırsatı

Evde Ek İş Yapanlara Emeklilik Fırsatı

Son günlerin en popüler işleri arasında gösteriler Evde Ek İş yapmak. Artık evinde ek iş yapan bayanlar her hangi bir kaydı olmaksızın dilerlerse isteğe bağlı sigortalı olabilecek. Evinde çalışıp ek iş yapan bayanlar dilerlerse kazandıkları parayla kendisi sigorta primini ödeyebilecek.

Evinde her hangi bir iş ile uğraşıp para kazanan ev hanımları vergi dairesi ve sgk, ya başvurarak çok uygun miktarda prim ödeyerek emekli olabilecek.

El örgüsü yapıp satan , dantel yapıp satan evinde küçük işler yapmaya çalışan ev hanımlarının yararlanabileceği bu düzenleme ile dileyen ev hanımları başvuru yaparak kendi pirimlerini yatıra bilecekler. Başvuru yapmak isteyenler için SGK belli beşlı şartlar koymuştur. şimdi detaylara geçelim.

-Kendi işinde bilfiil çalışmak veya bulunmak,

-Ticari, tarımsal veya mesleki faaliyetler dolayısıyla gerçek usulde Gelir Vergisine tabi olmama koşullarına sahip bulunarak yerine getirmek,

-Herhangi bir işverene iş sözleşmesiyle tabi olmaksızın sürekli ve kazanç getirici nitelikte yapmak başvuru için yeterlidir. Bu işleri yaptıkları tespit edilen kadınlar, isteğe bağlı sigortalı olarak malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları ile genel sağlık sigortası primi ödeyebilir.

Peki Ödemek İsteyenler İçin Sigorta Primi Kaç Lira ?

Evde iş yapıp prim ödemek isteyenler 2016 yılı için asgari ücretin günlük brüt tutarının 23 ile çarpılarak bulunacak tutarın yüzde 32’si oranında prim öderler. yani

2016 yılı için en düşük prim oranı: 404,06 TL. olacaktır

Bir önceki yazımız olan OYAK Renault 2016 Staj Başvurusu başlıklı makalemizde Bursa OYAK Renault stajyer alımı, Oyak Renault lise Staj başvurusu ve Oyak Renault Staj başvuru tarihleri Oyak Renault Staj Başvurusu 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.