Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Emeklilerin Zamlı Temmuz Maaşları

18 Mayıs 2015
Emeklilerin Zamlı Temmuz Maaşları

Emeklilerin ve memurların maaşları bu ay zamlanacak. Emeklilerin maaşlarına zam geliyor.  Emeklilerin gözü kulağı Temmuz ayında aylıklarına yapılacak zamma kilitlendi. Yaklaşık 8.5 milyon SSK ve Bağ- Kur emeklisinin zam ayı geldi. Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklileri zamlı maaş alacak. Peki emeklilerin maaşına ne kadar zam yapılacak, Bağ-Kur emeklisi kaç lira zam alacak, SSK emeklisi ne kadar zam alacak, Temmuz ayında yapılacak zam oranları belli oldu mu?

Emeklilerin maaşına yapılacak zam oranı Perşembe günü belli olacak. Perşembe günü enflasyon verilerinin açıklanmasıyla emeklinin maaşına yansıyacak zam ortaya çıkacak. Tahmini olarak emeklilerin maaşlarında yüzde 6 civarında artış olması bekleniyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alıyor. SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşları Ocak ayında maaşları yüzde 3.27 artmıştı. Bakalım Temmuz ayında ne kadar artacak?  SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yapılacak zam oranıhenüz belli olmadı. Perşembe günü enflasyon verilerinin açıklanmasıyla netleşecek. İlk 6 aylık enflasyon rakamları oranında  emekliler de zam alacak.

5 AYLIK ENFLASYON YÜZDE 5.38

2014 yılının ilk 5 aylık döneminde enflasyon yüzde 5.38 olarak gerçekleşti. Bu nedenle emeklilerin yüzde 6 civarında zam beklentisi bulunuyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, perşembe günü zam oranı açıklandığında, bu ay için ne kadar zamlı maaş alacağını öğrenecek. Memur emeklileri bu ay zam alamayacak.  1.9 milyon memur emeklisi, bu yılın zammını Ocak ayında almıştı. Toplu sözleşme kapsamında memur emeklilerinin maaşında Ocak ayında brüt 175 lira, net olarak ise yaklaşık 146 lira artış olmuştu.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.