Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Elektrik Sayaçları Bedelleri İade Ediliyor

20 Eylül 2015
Elektrik Sayaçları Bedelleri İade Ediliyor

Elektrik Sayaçları Bedelleri İade Ediliyor

Merhaba değerli okurlarımız Elektrik saatlerinin mülkiyeti 30 Mart 2013 tarihinden itibaren dağıtma şirketlerine geçti. Dağıtma şirketleri de sayaç değiştirildiğinde, bu bedeli tüketiciden tahsil etti. Fakat şimdi bu bedellerin iadesi için müracaat yapanlara, paraları iade ediliyor.

Enerji piyasası denetleme kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, alınan karar doğrultusunda 9 dağıtım şirketinin 169 bin 812 aboneye toplamında 4 milyon 761 bin 604 TL’yi iade ettiğini bilgisini verdi .

Başkan Yılmaz, dağıtım firmalarının iadeleri yapmaya başladığını ifade ederek ” Fakat yaklaşık 28 bin abonenin iade bedelini geri almadığını belirledik . Bunların bir kısmına ulaşılamadığını bir kısmının sayaç bedelinin kendilerine geri iade edileceğinden habersiz olduklarını tahmin ediyoruz ” diye konuştu .

Enerji piyasası denetleme kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, ” Söz konusu 28 bin aboneye ifade edilecek toplamında 466 bin 299 TL ödeme ile sayaç bedellerinin tamamı abonelere iade edilmiş olacak.” diye konuştu .

Dağıtım firmalarının gerekli ilan web siteleri üzerinden yapması tüketicilere, iade yolunu açıyor. Fakat hala müracaat yapmayanlar ve iadeden haberdar olmayanlar da var. Bu sebeple faturalarında sayaç bedeli kesilmiş alıcıların , dağıtım şirketlerine iade müracaatı yapmaları gerekmekte.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.