Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Ekskavatör Ehliyeti Nasıl Alınır ?

27 Ekim 2015
Ekskavatör Ehliyeti Nasıl Alınır ?

İş Makinası Ehliyeti Nasıl Alınır ?

Merhaba değerli okurlarımız G sınıfı sürücü belgesi ilk önce operatörlük belgesi alınarak başlanır.Sürücü kursuna başvuran bireyler kullanacagı iş makinası sınıfına göre egitim alır. Her iş makinasının farklı eğitim programı vardır. Alınan eğitimler doğrultusunda her işmakinasının sınavıda farklıdır.

Folklift, Kazıcı , Grayder, Kepçenin, Dozerin,Silindirin yani kısacası bunların hepsinin farklı kendine özgü eğitim programı yapılmaktadır. Verilen eğitim sonrası sıvan yapılmaktadır.

Operatörlük belgesine sahip bireyler iş makinası kullanabilir. Kullandıgı iş makinası belgesini işletmek isteyen bireyler Trafik şube müdürlügüne başvurup G sınıf ehliyetini operatörlük belgesi sınıflar bölgesine eklettirebilirler.

  • G sınıfı sürücü belgesine sahip olan kişiler Tüm iş makinalarını kullanabilir anlamına gelmez.
  • G sınıfı sürücü belgesine sasip olan kişiler sadece operatörlük eğitimini başarı ile tamamladıgı iş makinasını kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan Anaokulu Öğretmeni Nasıl Olunur, Şartları Nelerdir başlıklı makalemizde açıköğretim okul öncesi, ana okulu ve ana okulu öğretmen hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.