Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Ehliyete Yazılan Cezaları Öğrenme

3 Kasım 2017
Ehliyete Yazılan Cezaları Öğrenme

Ehliyete Yazılan Cezalar Nasıl Öğrenilir?

Ehliyete yazılan cezaları öğrenme için internet üzerinde bulunan kolay hesaplayıcıları kullanabilirsiniz. Ehliyete yazılan cezalarınızı takip etmeniz çok önemlidir çünkü belirli bir noktaya ulaşan ehliyet ceza puanı ehliyetinize el konmasına neden olabilir. Peki, ehliyete yazılan cezaları nasıl öğrenebiliriz, ehliyete yazılan cezaları öğrenmek için ne yapmak gerekir, hepsi detaylı bir şekilde bu yazımızda anlatılmaktadır.

Ceza Puanı Sorgulama

Trafik kurallarını ihlal edenlere yazılan trafik cezalarının yanı sıra ihlal edilen kurala göre belirlenen ceza puanlarının da ehliyetinize yazıldığını bilmenizde yarar var. Örneğin bir yıl içerisinde 100 ceza puanına ulaşan bir ehliyetin sahibine 2 ay boyunca ehliyetine el konma cezası verilmektedir; ayrıca bu ceza puanları silinmemek üzere kayıtlara işlenmektedir. Ceza puanınızı öğrenmek için E-Devlet sistemine şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Burada ehliyetinize yazılan ceza puanlarını ve trafik cezalarınızı görebilirsiniz.

Ehliyet Ceza Sorgulama

Ehliyet ceza sorgulama ile size yazılmış olan eski cezaları da görebilirsiniz. Daha önceden aldığınız cezaları ve ehliyete yazılan cezaları öğrenme işlemleri için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şahsınıza veya ehliyetinize yazılan cezalarınızı ve ceza puanlarınızı öğrenebilirsiniz. Ancak bunu online olarak yapmak da mümkün.
  • İnternet üzerinden trafik cezası ve otopark sorgulama sayfasını ziyaret edin. Sorgulama ekranına ulaşabilmeniz için TC kimlik numarası, isim, soy isim ve doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bu doğrulamayı yaptıktan sonra karşınıza çıkan seçenekler içinden “Sürücü Belgesine Yazılan Trafik Ceza Sorgulama” butonuna basmanız gerekmektedir. Burada size TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı seri numarası ve nüfus cüzdan harf serisi sorulmaktadır. Bilgilerinizi girdikten sonra sürücü belgesine veya şahsa yazılan trafik cezalarını görebilmeniz mümkün. Bu sorgulama ekranı ile kişiye veya ehliyete yazılan trafik cezalarını ve cezalarının detaylı dökümüne kolayca ulaşabileceğinizi belirtelim.

Ehliyete Yazılan Cezaları Nasıl Ödeyebilirim?

Ehliyete yazılan cezalarınızı ödeyebileceğiniz bir internet sitesi de mevcut; GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) resmi sitesi üzerinden cezalarınızı ödeyebilirsiniz. Buradan yapacağınız ödemeler için anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarını kullanabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar dışındaki kredi kartları ile borç ödemesi yapmanız mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Ehliyet Randevu Alma 2017 başlıklı makalemizde ehliyet alımı, ehliyet alma şartları ve yeni ehliyet 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ehliyete Yazılan Cezaları Öğrenme Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.