Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

8 Haziran 2015
Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından anneleri çok sevindirecek bir proje başlatıldı. Kamuoyunda çok ses getiren proje kapsamında çalışan, çalışmayan, memur, ev hanımı, yurt içinde yurt dışında her anneye doğum yardımı yapılmasına karar verildi. Doğum parası adı altında ödenen yardım için başvurular 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren başladı. Yardım da çocuğu bu tarihten sonra olanları kapsıyor. Doğum yardımı almak için başvurular başladı. Peki doğum yardımından yararlanmak için nasıl ve nereye başvuru yapılacak? Doğum yardımı için aileler, yurt içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerine başvuracak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ailelerin il müdürlüklerine verecekleri dilekçe ile başvuru yapılacağını açıkladı. Başvuru dilekçesi örneği bakanlığın internet sayfasında yer alıyor. Çocuğu olan ebeveyn dilekçeyi eksiksiz doldurduktan sonra il müdürlüklerine ister şahsen, isterse de posta ve kargo yoluyla başvurulabilecek.

Doğum yardımı hakkında genel bilgi almak isteyenlere bakanlığın tahsis ettiği 144 ve 183 hatlarından bilgi veriliyor. Bilindiği üzere bu yardım yurt dışında yaşayan annelerin hayatta olan bebekleri için de ödenecek. Onlar için de 15 Mayıs sonrası doğum yapmış olma şartı bulunuyor. Buralarda da büyükelçilikler ve konsolosluklara başvuru yapabilecek.

Söz konusu yardımdan yılda 1 milyon annenin yararlanması hedefleniyor. Kamuoyunda çok ses getiren doğum yardımı, ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü çocuk için 600 lira olacak. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte ailenin kaçıncı çocuğu doğduysa, yardımdan o sıralamadaki çocuk için yararlanacak.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.