Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Doğalgaz Abone Güvence Bedeli Ne Zaman İade Edilir ?

20 Eylül 2015
Doğalgaz Abone Güvence Bedeli Ne Zaman İade Edilir ?

Doğalgaz güvence bedeli ne zaman iade edilir?

Merhaba değerli okurlarımız Doğalgaz güvence bedeli, doğalgaz dağıtma şirketi olan İGDAŞ alacaklarını garantiye almak için talep edilen bir bedel olarak karşımıza çıkıyor.

Doğalgaz güvence bedeli, doğalgaz abonelik işlemleri esnasında yeni abonelerin faturalarına 2 eşit taksite bölünerek yansıtılıyor.

Söz konusu güvence bedeli, sıfır dairelerde 371,70 TL (315 TL+ KDV) olarak belirlenmiştir. 2012 senesi itibariyle bu bedel geçerlidir. İsim değişikliği ya da 2. el daireler için abonelik bedel 357 TL olarak hesaplanıyor. Peki, Doğalgaz güvence bedeli iade edilir mi? Doğalgaz güvence bedeli ne süre iade edilir?

Doğalgaz güvence bedelini hangi durumlarda iade olarak alacaksınız?
Doğalgaz güvence bedelinin iadesi ile ilgili esaslar , İGDAŞ’ın resmi web sayfasında şu biçimde açıklanıyor:

Mevcut bulunduğunuz adresten başka bir adrese taşınırken ilk abonelik işleminde ödediğiniz güvence bedelini geri alacaksınız. Yeni abonelik yaptırdığınızda bu bedel tekrar faturanıza yansıtılacaktır.

İsterseniz çıkacağınız evden güvence bedelini almadan yeni taşınacağınız eve nakil yaptırabilirsiniz. İade bedeli 315 TL + KDV olarak belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.